40 Makam 40 Anlam pdf oku indir

40 Makam 40 Anlam pdf oku indir

“Bu kitapta makâmların hem anlamlarını hem de duygu dünyalarını sizlere açıyoruz. Müziği ‘eğlence’ değil, bir ‘kendini ve özünü bilme’ aracı olarak gördüğümüz için makâmları da anlamlarıyla sizlere tanıtmak istedik. Hem zihninize hem de zevkinize hitap ederek… Bunun için bugün bilinen 119 makâmdan 40’ını seçtik. Bu kitapta 40 makâmın her birinin taşıdığı anlamı sizlerle paylaşmak istiyoruz. Elbette çağrışım kişiden kişiye değişir. Biz makâmların anlamlarını hem mûsikî mirasımıza hem de kendi mûsikî birikimimize dayanarak ortaya koymaya çalıştık. Kitabımızı iki kısma ayırdık. İlk kısımda sizlere müziğimizin temel kavramları olan perde, makâm ve usûlün ne olduğunu teknik ayrıntılara girmeden sâde bir üslup ile anlatmaya çalışıyoruz. İkinci kısımda ise 40 makâmın özelliklerini, anlamını, çağrışımlarını açıklamaya çalıştık. Bir yandan da sazlarımız, bestekârlarımız, müziğimiz üzerine sohbet ettik. Size tavsiyemiz, her makâm için verdiğimiz örnek eseri dinleyerek o bölümü okumanız. Bir yandan kulağınız, bir yandan gözünüz ve ikisinin hitap ettiği gönlünüz o makâmla dolarak sohbetimize katılınız.”
 

40 Makam 40 Anlam isimli 320 sayfadan oluşan kitap ; Savaş Ş. Barkçin tarafından kaleme alınmıştır. KETEBE YAYINEVİ yayınevinin 01.10.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. 40 Makam 40 Anlam isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan 101 Cevapla Kur'an Nedir? Vahyi Hayata Taşımak pdf oku indir başlıklı makalemizde 101 Cevapla Kur'an Nedir? Vahyi Hayata Taşımak indir, 101 Cevapla Kur'an Nedir? Vahyi Hayata Taşımak oku ve 101 Cevapla Kur'an Nedir? Vahyi Hayata Taşımak pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

40 Makam 40 Anlam pdf oku indir - Yandex indir