Lapa Lapa Kelebek Yağıyordu (Kısa Klasik) pdf oku indir

Lapa Lapa Kelebek Yağıyordu (Kısa Klasik) pdf oku indir

Charles Darwin, henüz genç bir doğabilimciyken İngiliz Kraliyet Donanması’na ait Beagle adlı gemiyle beş yıllık bir yolculuğa çıkar. Rio de Janeiro’dan Avustralya’ya, Tahiti’den Falkland Adaları’na pek çok yeri görür ve buralara dair biyolojik, jeolojik ve antropolojik gözlemlerde bulunur. Lapa Lapa Kelebek Yağıyordu, Darwin’in Patagonya, Tierra del Fuego ve Macellan Boğazı’ndaki deneyimlerinden sahneleri, bu yerlerin doğasına, canlılarına ve yerlilerine dair çok özel gözlemlerini içeren bir seçki. Yolculuk dönüşü kaleme aldığı “Beagle Yolculuğu” adlı kitabından derlediğimiz, geminin güvertesine konan canlıların oraya nasıl geldiklerine dair isabetli tahminlerden Şili sıradağlarına doğru çıktığı yalnız bir yolculuğa kadar geniş bir yelpazeye yayılan bu bölümler, Darwin’in parlak bir biliminsanı olmanın yanı sıra, ne kadar iyi bir kaleminin olduğunu da gösteriyor.
 
#kısaklasikler #ingilizklasikleri #doğabilim #gemiyolculuğu #biyoloji #jeoloji #antropoloji #evrimkuramı
 

Lapa Lapa Kelebek Yağıyordu (Kısa Klasik) isimli 64 sayfadan oluşan kitap ; Charles Darwin tarafından kaleme alınmıştır. CAN YAYINLARI yayınevinin 23.06.2020 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Lapa Lapa Kelebek Yağıyordu (Kısa Klasik) isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Arka Sıradaki Çocuk pdf oku indir başlıklı makalemizde Arka Sıradaki Çocuk indir, Arka Sıradaki Çocuk oku ve Arka Sıradaki Çocuk pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Lapa Lapa Kelebek Yağıyordu (Kısa Klasik) pdf oku indir - Yandex indir