Kültür ve Medeniyet pdf oku indir

Kültür ve Medeniyet pdf oku indir

Bir asırdan beri memleketimizin başta gelen derdi medeniyet meselesidir. Geçmişte büyüklüğü dünyaca bilinen Türk milletinin medeni varlığa sahip olmadığını önce Batı’yı tanıyanlar ortaya attı. Tanzimatla başlayan Batı münasebetleri, birçok nesillerin gözünü kamaştırdı. Aydınlar, Batı’nın yükselişindeki sırrı aramaya koyuldular ve bu araştırmayı yaparken farkında olmadan kendi iç dünyalarını Batı’nın içinde buldular. Birbiri ardısıra birkaç nesil “Avrupa’ya benzemek için ne yapalım?”, “Garplılaşma nasıl olmalı?” diye uzun zaman sayıkladılar. O nesilleri Batı taklitçiliğine, hem de ruhları duymadan sürükleyen kuvvet, başlangıç noktasında bağlandıkları aşağılık duygusu olmuştu.
 

Kültür ve Medeniyet isimli 224 sayfadan oluşan kitap ; Nurettin Topçu tarafından kaleme alınmıştır. DERGAH YAYINLARI yayınevinin 01.09.2012 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Kültür ve Medeniyet isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Orhun Abideleri pdf oku indir başlıklı makalemizde Orhun Abideleri indir, Orhun Abideleri oku ve Orhun Abideleri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kültür ve Medeniyet pdf oku indir - Yandex indir