Aşk-ı Memnu (Günümüz Türkçesiyle) pdf oku indir

Aşk-ı Memnu (Günümüz Türkçesiyle) pdf oku indir

Halid Ziya’ya kadar, romancı muhayyilesiyle doğmuş tek muharririmiz yoktur. Hepsi roman veya hikâye yazmaya hevesli insanlardır.
Ahmet Hamdi Tanpınar
Bu aşk, Bihter’in aşkı, Bihter’le Behlul’ün yasak aşkı, yazarın asıl yazmak istediği ve en çok başarılı olduğu bölüm… Çünkü romanın asıl hayatı Nihal’in vakası olduğu ve onda çok başarılı olduğu halde yazar bunda yüz kat fazla başarılı olmuş, ona oranla “benzersiz” denilecek kadar bu aşkı kusursuz ve nefis bir biçimde yazmıştır. Bu aşkı başlangıcından sonuna kadar bütün anları ve dönemleriyle kılı kırk yararcasına çözümleme ve açıklamada büyük, pek büyük bir kudret ve sanat var. Bu kadar yakından ve bu kadar derinden tanıdığımız bu genç kadının ruh ve aşkı bizi büyülüyor ve sarhoş ediyor; Nihal’le ruhumuzun en ince ve gözyaşı dolu etkilenmelerimiz heyecana getirildikten sonra Bihter’in, “bu İstanbul’un en nefis kadını”nın hayat ve ruhuna girerek o kadar belirsiz, özleyen, ıtırlı bir tutku rüyasına katılıyoruz. Ve bunda o kadar derin ve karanlık  bir duygulanma var ki biz de temiz kalmakla düşkünlük arasında Behlûl gibi kararsız kalıyoruz ve hangisini tercih edeceğimize uzun müddet tereddüt ediyoruz.
Mehmed Rauf
 
Yazarın özgün diline en az dokunuşla günümüzün Türkçesine uyarlanmış, hâlâ yepyeni bir roman.
Aşk-ı Memnu, her zaman okunacak.
 

Aşk-ı Memnu (Günümüz Türkçesiyle) isimli 424 sayfadan oluşan kitap ; Halid Ziya Uşaklıgil tarafından kaleme alınmıştır. CAN YAYINLARI yayınevinin 14.10.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Aşk-ı Memnu (Günümüz Türkçesiyle) isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Beşerbazın Marifeti pdf oku indir başlıklı makalemizde Beşerbazın Marifeti indir, Beşerbazın Marifeti oku ve Beşerbazın Marifeti pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Aşk-ı Memnu (Günümüz Türkçesiyle) pdf oku indir - Yandex indir