Psikolojik Danışma ve Psikoterapi Kuramları Theories of Counselling and Psychotherapy pdf oku indir

Psikolojik Danışma ve Psikoterapi Kuramları   Theories of Counselling and Psychotherapy pdf oku indir

Danışma ve psikoterapi kuramları konusunda yeni bir yaklaşım, olgu yaklaşımı kullanılarak, 14 kuram (Psikanaliz, Neoanalitik Yaklaşımlar, Bireysel Psikoloji, Bireyi Merkeze Alan Terapi, Varoluşçu Terapi, Gestalt Terapi, Davranış Terapisi, Akılcı Duygusal Davranış Terapisi, Bilişsel Terapi, Gerçeklik Terapisi, Feminist Terapi, Aile Sistemleri Kuramı, Çözüme Odaklı Terapi, Anlatımsal Terapi) tanıtılmaktadır. Yazar, akademik derinliğini sergilerken aynı zamanda sanki ders anlatır gibi okuyucuları ile yüzyüze buluşmayı da amaçlamaktadır. Kitabın giriş bölümünde, okuyucular kuram ve uygulama konusunda aydınlatılmakta; son bölümde de konu tekrar uygulayıcılar veya uygulayıcı olmayı amaçlayanlar bakımından ele alınarak basamak basamak bir kendini geliştirme programı çerçevesinde yardımcı olunmaktadır. Kuramların tanıtıldığı her bir bölüm yeni bir danışanın tanıtımı ile başlamaktadır. Sonra da, kuramın temel varsayımları, kavramları, insanın gelişimi, sağlıklılık ve fonksiyonsuzluk konusundaki anlayışları ve kısaca başlıca teknikleri tanıtılmaktadır. Her bir yeni bilginin ardından, bu kavramın hemen nasıl uygulanabileceği de olgu yaklaşımı ile genel olarak sunulmaktadır. Yeni ve farklı bir yaklaşımla pek çok kuramsal bilgiyi güncelleştirilmiş olarak sunan, kuram bilgilerinin kavramsal olarak uygulamaya nasıl dönüştürüleceğini göstererek öğretmeyi amaçlayan ve bunda başarılı olduğu açıkça belli olan iyi bir ders kitabı olarak öğrencilere ve eğiticilere tavsiye edilmektedir.

Prentice Hall

İÇİNDEKİLER
Bölüm 1 Teori İyi Bir Şeydir
Bölüm 2 Psikoanaliz
Bölüm 3 Neoanalitik Yaklaşımlar
Bölüm 4 Bireysel Psikoloji
Bölüm 5 Kişi Merkezli Terapi
Bölüm 6 Varoluşçu Terapi
Bölüm 7 Gestalt Terapisi
Bölüm 8 Davranış Terapisi
Bölüm 9 Ussal Duygusal Davranış Terapisi
Bölüm 10 Bilişsel Terapi
Bölüm 11 Gerçeklik Terapisi
Bölüm 12 Feminist Terapi
Bölüm 13 Aile Sistemleri Terapisi
Bölüm 14 Çözüm Odaklı Terapi
Bölüm 15 Öyküsel Terapi
Bölüm 16 Sonuç
 

Psikolojik Danışma ve Psikoterapi Kuramları
Theories of Counselling and Psychotherapy isimli 664 sayfadan oluşan kitap ; Nancy L. Murdock tarafından kaleme alınmıştır. NOBEL AKADEMİK YAYINCILIK yayınevinin 31.10.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Psikolojik Danışma ve Psikoterapi Kuramları
Theories of Counselling and Psychotherapy isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Bilişsel Davranışçı Terapi: Temel İlkeler ve Uygulama pdf oku indir başlıklı makalemizde Bilişsel Davranışçı Terapi: Temel İlkeler ve Uygulama indir, Bilişsel Davranışçı Terapi: Temel İlkeler ve Uygulama oku ve Bilişsel Davranışçı Terapi: Temel İlkeler ve Uygulama pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Psikolojik Danışma ve Psikoterapi Kuramları Theories of Counselling and Psychotherapy pdf oku indir - Yandex indir