Dünya Tarihini Yeniden Düşünmek pdf oku indir

Dünya Tarihini Yeniden Düşünmek pdf oku indir

Asıl alanı Ortaçağ İslam Tarihi olan Marshall G. S. Hodgson, oryantalist ön yargılardan bilinçli bir şekilde uzak durmasıyla ve Avrupa merkezci yaklaşımlara ciddi eleştiriler getirmesiyle tanınmıştır. Onun eserlerinin kavramsal ve yöntemsel sağlamlığı günümüzde de geçerliliğini korumaktadır.
Hodgson, elinizdeki bu kitabın I. kısmında Avrupa’nın ve modernliğin dünya tarihindeki yerini incelemekte, Avrupa-merkezcilik ve çok kültürlülük tartışmalarına iddialı bir katkı sunmaktadır. II. kısmında İslam medeniyetini dünya tarihi çerçevesi içine yerleştirmekte, III. kısmında ise sadece tek bir tarih -küresel tarih- olduğunu, belli bir bölgeye odaklanan ve o bölgenin üstünlüğü esasına dayanan yaklaşımların dünya tarihi bağlamında değerlendirilip doğru yerine oturtulması gerektiğini ileri sürmektedir.
 

Dünya Tarihini Yeniden Düşünmek isimli 544 sayfadan oluşan kitap ; Marshall G. S. Hodgson tarafından kaleme alınmıştır. VADİ YAYINLARI yayınevinin 27.03.2018 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Dünya Tarihini Yeniden Düşünmek isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan ABD Tarihi pdf oku indir başlıklı makalemizde ABD Tarihi indir, ABD Tarihi oku ve ABD Tarihi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Dünya Tarihini Yeniden Düşünmek pdf oku indir - Yandex indir