Beyaz Geceler (Beyaz Kapak) Bir Hayalperestin Anılarından pdf oku indir

Beyaz Geceler (Beyaz Kapak)  Bir Hayalperestin Anılarından pdf oku indir

Öykünün yalnız ve hayalperest anlatıcısı, Petersburg’un “beyaz geceler”inde sokaklarda dolaşırken Nastenka adında bir genç kızla tanışır. Nastenka da bir o kadar yalnızdır. İkinci buluşmalarında aralarında bir dostluk doğar; Nastenka, ona yaşamöyküsünü anlatır: Âşık olduğu genç adam, bir yıl sonra geri döneceğini söyleyerek Moskova’ya gitmiş ama aradan bir yıl geçmesine karşın tek bir mektup bile yazmamıştır. Kahramanımız, Nastenka’yı dinlerken ondan çok etkilenir ama duygularını gizler.
Yalnızca XIX. yüzyıl Rus edebiyatının değil, dünya edebiyatının da en büyük yazarlarından Dostoyevski’nin 27 yaşında yazdığı Beyaz Geceler, okuru sarıp sarmalayan sevecen ve hüzünlü bir uzun öyküdür. Hem “dört gece süren bir aşkın hayali” hem de bir kişilik parçalanmasının öyküsüdür.
 

Beyaz Geceler (Beyaz Kapak)
Bir Hayalperestin Anılarından isimli 96 sayfadan oluşan kitap ; Fyodor Mihailoviç Dostoyevski tarafından kaleme alınmıştır. CAN YAYINLARI yayınevinin 24.09.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Beyaz Geceler (Beyaz Kapak)
Bir Hayalperestin Anılarından isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Kuş Dili pdf oku indir başlıklı makalemizde Kuş Dili indir, Kuş Dili oku ve Kuş Dili pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Beyaz Geceler (Beyaz Kapak) Bir Hayalperestin Anılarından pdf oku indir - Yandex indir