Dijital Çağda Müslüman Kalmak pdf oku indir

Dijital Çağda Müslüman Kalmak pdf oku indir

21. yüzyılda yaşayan faniler olarak nasıl bir dünya ile kuşatılmış olduğumuzun farkında mıyız? Alo fetva hatları, online zekât mecraları, Youtube’dan yayınlanan vaazlar, zikirmatikler, Mescid-i Haram’dan naklen yayınlanan namazlar… Bu yeni teknolojiler, yeni araçlar dinî neşvenin, ilmin, fıkhın, maneviyatın aktarılmasında kullanıldığında, esasında olmakta olan nedir?
İşitmenin yerini görmenin aldığı, görüntünün gerçekten daha gerçekmiş gibi kabul gördüğü bir dünyada ferâseti ve basîreti nasıl kuşanacağız?
Bilgi, mahremiyet, merhamet, mimari… duyusal, zihinsel, davranışsal ve ahlâkî, insana dair hemen her şey, muhatap olduğumuz dijital çağda nasıl bir dönüşüm geçiriyor?
Hayatımıza katılan her teknolojik yenilik, gündelik hayat örgütlenmemizi de zihniyet dünyamızı da dönüştürüyor. Bu değişim ve dönüşümle yüzleşmeden, neyi nasıl yapacağımız konusunda bir netlik hâsıl olması mümkün değil. Bu kitap, karşılaştığınız yakıcı sorunlara çözümler sunmuyor; tasvir olmadan tahlilin, tahlil olmadan da teklifin mümkün olmayacağını hatırda tutmaya çalışarak, okuyucusunu içinde yaşadığı dijital kültürle yüzleşmeye davet ediyor.
 

Dijital Çağda Müslüman Kalmak isimli 160 sayfadan oluşan kitap ; Nazife Şişman tarafından kaleme alınmıştır. İNSAN YAYINLARI yayınevinin 19.04.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Dijital Çağda Müslüman Kalmak isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Borçlandırılmış İnsanın İmali Neoliberal Durum Üzerine Deneme pdf oku indir başlıklı makalemizde Borçlandırılmış İnsanın İmali Neoliberal Durum Üzerine Deneme indir, Borçlandırılmış İnsanın İmali Neoliberal Durum Üzerine Deneme oku ve Borçlandırılmış İnsanın İmali Neoliberal Durum Üzerine Deneme pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Dijital Çağda Müslüman Kalmak pdf oku indir - Yandex indir