Kağıt Katlama Oyunu -1 (Origami) pdf oku indir

Kağıt Katlama Oyunu -1 (Origami) pdf oku indir

Kâğıt Katlama Oyunları ile beyin aktivasyonu!

Anne – baba ve çocukların eğlenceli resim yapıştırma oyunları, çocukların beyinlerinin sağlıklı gelişimine yardımcı olan üstün nörobilim ile ilişkilidir. Birçok hareket ve düşüncelere sahip insan beyni Japonya Tohoku Üniversitesi laboratuvarında (FMR) ve (optik topografya) denilen en gelişmiş 2 temel donanım kullanılarak incelenmiştir. Her ikisi de beynin içindeki kan akımını görüntülemek için tasarlanmıştır. Beyin, ne kadar aktif çalışırsa o kadar kan akışı yükseliyor ve beynin hangi bölgesinin çalıştığı anlaşılabiliyor.

Kâğıt Katlama Oyunları ile Çocuklarımızın Zekâlarını Geliştirelim!
Tohoku Üniversitesi, Gakken Education Publishing ve Çamlıca Çocuk’un ortak deneylerinde resim yapıştırma faaliyetleri ile beynin Prefrontal korteks alanının aktif hale geçtiği tespit edilmiştir. Prefrontal alan, hemen alnın arkasında bulunan ve büyük ölçüde zekâ ile ilişkili olduğu düşünülen bölgedir. Özellikle çocuklar için, bir şeyleri düşünürken ya da ezberlerken aktif olan çok önemli bir yerdir. Prefrontal alanı, sporla vücudunuzu eğittiğiniz gibi aynı şekilde eğitebilirsiniz. Resim yapıştırma oyunları ile çocukların Prefrontal alanını egzersiz yaptırarak, sağlıklı beyin gelişimlerini sağlayabilirsiniz.

Editör: Ryuta Kawashima
Japonya Tohoku Üniversitesi Profesörü
 

Kağıt Katlama Oyunu -1 (Origami) isimli 103 sayfadan oluşan kitap ; Kazuo Kobayashi tarafından kaleme alınmıştır. ÇAMLICA ÇOCUK YAYINLARI yayınevinin 01.10.2014 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Kağıt Katlama Oyunu -1 (Origami) isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Kağıt Katlama Oyunu -1 (Origami) pdf oku indir - Yandex indir