Dafnis ile Khloe’nin Aşkı pdf oku indir

Dafnis ile Khloe’nin Aşkı pdf oku indir

Hakkında pek az şey bilinen Longos tarafından yazıldığı varsayılan Daphnis ile Khloe’nin Aşkı Antik Yunan edebiyatının ilk düzyazı örneklerinden biri kabul edilmesinin yanı sıra pastoral edebiyatın da ilk yapıtıdır. Yazarının kimliği netleşmemiş olsa da romanın okur üstündeki etkisi yüzyıllar sürmüş, nice yazara, ozana, heykeltıraşa, ressama, müzisyene ilham vermiş; Shakespeare’den Goethe’ye, Rousseau’dan George Sand’a, Colette’ten Yukio Mişima’ya birçok büyük edebiyatçının yapıtlarına esin kaynağı olmuş.
 
İki bin yıl öncesinden gelen bu hikâye, Midilli Adası’nda doğan, yeşeren ve engellere göğüs geren bir aşkı anlatıyor. Masumiyet, acımasız kader, sadakat, ihanet, tanrıların intikamı ve hatta acımasız korsanların eşlik ettiği bu aşk hiçbirine boyun eğmiyor, yok olmuyor. Sadece lekesiz, masum, karmaşık olmayan ilişkiler ve saf duygulara değil, hayvanlara, bitkilere, rüzgâra, mevsimlere de aynı güçle yönelebilen bu kadim metin insanlığa bir armağan.
 

Dafnis ile Khloe’nin Aşkı isimli 104 sayfadan oluşan kitap ; longos tarafından kaleme alınmıştır. CAN YAYINLARI yayınevinin 14.04.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Dafnis ile Khloe’nin Aşkı isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan On Dokuzuncu Asır Türk Edebiyatı Tarihi pdf oku indir başlıklı makalemizde On Dokuzuncu Asır Türk Edebiyatı Tarihi indir, On Dokuzuncu Asır Türk Edebiyatı Tarihi oku ve On Dokuzuncu Asır Türk Edebiyatı Tarihi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Dafnis ile Khloe’nin Aşkı pdf oku indir - Yandex indir