On Dokuzuncu Asır Türk Edebiyatı Tarihi pdf oku indir

On Dokuzuncu Asır Türk Edebiyatı Tarihi pdf oku indir

Türk edebiyatı tarihlerinin hiçbir zaman vazgeçilmeyecek olanı şüphesiz ki Ahmet Hamdi Tanpınar’ın On Dokuzuncu Asır Türk Edebiyatı Tarihi’dir. Bundan sonra da ne kadar edebiyat tarihi yazılırsa yazılsın, Tanpınar’ın verdiği hükümler kültürümüzdeki yerini koruyacak niteliktedir. Çünkü yazar sadece malzemeyi aktarmakla yetinmemiş, içinde yaşadığı ‘’devri anlamaya’’ ve anlatmaya çalışmıştır.

Uzun 19. yüzyıl olarak nitelendirilen Türk modernleşmesinin, aslında doğası gereği, edebi metinler üzerinden bir okumasını yapan yazar, Türk düşünce tarihinin meselelerini de masaya yatırmaktadır. Bu çerçevede siyasi olaylara paralel olarak, gazetenin yükselişi, roman ve şiirin aldığı yeni formlar Tanpınar’a has bir üslupla metnin içerisine dahil edilmektedir.
 

On Dokuzuncu Asır Türk Edebiyatı Tarihi isimli 656 sayfadan oluşan kitap ; Ahmet Hamdi Tanpınar tarafından kaleme alınmıştır. DERGAH YAYINLARI yayınevinin 08.02.2012 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. On Dokuzuncu Asır Türk Edebiyatı Tarihi isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Hayatın Sesi pdf oku indir başlıklı makalemizde Hayatın Sesi indir, Hayatın Sesi oku ve Hayatın Sesi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

On Dokuzuncu Asır Türk Edebiyatı Tarihi pdf oku indir - Yandex indir