De Profundis (Beyaz Kapak) pdf oku indir

De Profundis (Beyaz Kapak) pdf oku indir

Fırtınalı yaşamı boyunca her davranışıyla ya bir skandal ya da bir akım yaratan, her sözü bir özdeyiş haline gelen Oscar Wilde’ın Alfred Douglas’la yakın dostluğu, Douglas’ın babası Queensberry markisini çok kızdırmıştı. Marki tarafından eşcinsellikle suçlanan Wilde, dostlarının Fransa’ya kaçması için yaptıkları uyarılara karşın kaçmamakta direnince tutuklanarak mahkemeye çıkarılmış, parlak ifadesine karşın suçlu bulunarak iki yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Cezasının büyük bölümünü geçirdiği Reading Hapisha¬nesi’nden Douglas’a yazdığı mektup, kendisini sefahate sürüklediği ve sonra da sahip çıkmadığı için genç adama yönelttiği suçlamalarla doluydu. Wilde’ın mektubu Douglas’ın eline geçmese de, 1905’te De Profundis adıyla yayımlandıktan sonra gerçek okuruna ulaşabildi.
Edebiyat tarihinin bu ünlü mektubunu, yazarın yakın dostu ve hayranı André Gide’in önsözü eşliğinde, Roza Hakmen’in çevirisiyle sunuyoruz.
 
 
 

De Profundis (Beyaz Kapak) isimli 176 sayfadan oluşan kitap ; Oscar Wilde tarafından kaleme alınmıştır. CAN YAYINLARI yayınevinin 09.05.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. De Profundis (Beyaz Kapak) isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan İçimizdeki Şeytan pdf oku indir başlıklı makalemizde İçimizdeki Şeytan indir, İçimizdeki Şeytan oku ve İçimizdeki Şeytan pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

De Profundis (Beyaz Kapak) pdf oku indir - Yandex indir