Göktürk Kitabeleri pdf oku indir

Göktürk Kitabeleri pdf oku indir

Türkçenin yazılı ilk kaynağı olarak gösterilen Göktürk Kitâbeleri, II. Göktürk Devleti döneminden günümüze kalan en önemli kültür mirasımızdır.

Bugün Moğolistan sınırları içerisinde yer alan kitâbelerin en önemlileri Kül Tigin, Bilge Kağan ve Tuñ Yukuk kitâbeleridir. Kitâbelerin içerikleri, edebî yönden oldukça zengindir. Türk töresini ve Türk tarihini bütün yönleriyle yansıtırlar. Kitâbeler yalnızca 8. yüzyıl için söylenip kazınmamış, sonsuza dek kalacak taşlara ve Türk milletinin ruhuna da kazınmıştır: “Türk beyleri, Türk milleti, bunları işitin! Türk milletini toplayıp, ülke olup nasıl bir araya geleceğini buraya yazdım. Kanıp, yanılıp öleceğini yine buraya yazdım. Her ne sözüm varsa sonsuz kalacak kitâbeye yazdım.”
 
 

Göktürk Kitabeleri isimli 184 sayfadan oluşan kitap ; Anonim tarafından kaleme alınmıştır. KAPRA YAYINCILIK yayınevinin 09.06.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Göktürk Kitabeleri isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Aşk-ı Sükun pdf oku indir başlıklı makalemizde Aşk-ı Sükun indir, Aşk-ı Sükun oku ve Aşk-ı Sükun pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Göktürk Kitabeleri pdf oku indir - Yandex indir