İbn Fadlan Seyahatnamesi pdf oku indir

İbn Fadlan Seyahatnamesi pdf oku indir

Bu seyahatnâme X. yüzyıldaki Türklerin tarihi hakkında en canlı, en sağlam vesikalardandır. İbn Fadlan gibi kültürlü, mütecessis bir kişinin gözlemlerine dayanmaktadır. Veciz ve akıcı bir üslupla kaleme alınmıştır. Yazıldığı tarihten itibaren doğuda, daha sonra batıda çeşitli kişiler tarafından kaynak olarak kullanılmış, çok sayıda çalışmaya konu olmuş, çeşitli dillere çevrilmiş, filmlere konu olmuştur. İbn Fadlan elçilik için gittiği sırada uğradığı Türk kabilelerinin idaresi, dinleri, adetleri, hukukları hakkında çok değerli bilgiler vermiş, o kavimlerden olan kişilere sorular yöneltmiş, onların mantalitesini anlamaya çalışmıştır. Devrindeki Oğuzlar, Bulgarlar, Ruslar hakkında son derece önemli bilgiler vermiştir.
 

İbn Fadlan Seyahatnamesi isimli 184 sayfadan oluşan kitap ; Prof. Dr. Ramazan Şeşen tarafından kaleme alınmıştır. YEDİTEPE YAYINEVİ yayınevinin 03.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. İbn Fadlan Seyahatnamesi isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan İstanbul’dan Sayfalar pdf oku indir başlıklı makalemizde İstanbul’dan Sayfalar indir, İstanbul’dan Sayfalar oku ve İstanbul’dan Sayfalar pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İbn Fadlan Seyahatnamesi pdf oku indir - Yandex indir