Dünya Dinleri pdf oku indir

Dünya Dinleri pdf oku indir

21Yüzyıl pozitivist kehanetin aksine, dinlerin değerinin yükseldiği ve dini mensubiyetlik duygusunun canlandığı günlere şahitlik ederek başladı. Dini alandaki bu hareketlenme sadece din ve teolojik düşünce zemininde değil, politikadan ekonomiye, hukuktan sanata kadar modern yaşamın bütün kompartımanlarında fark edilmektedir. Günümüzde politik kararların, hukuki tartışmaların ve sanata konu olan temaların sanıldığından daha fazla dini referanslara dayandığını görmek zor değildir. Dolayısıyle kökleri kadim çağlara uzanan dinlere dair doğru bilgi, modern toplumların anlaşılması adına da artık bir zaruret haline gelmiştir. Elinizdeki kitap bu gerçeği dikkate alarak hazırlanmıştır. Yeryüzünde varlık bulan dinlerin tarihsel süreçlerini, inanç esaslarını, ibadetlerini, ahlak öğretilerini ve dünya görüşlerini ele alan bu kitap sadece ilahiyat çalışmaları için değil, din kurumunu artık göz ardı edemeyen bütün sosyal bilim araştırmacıları için de önemli bir kaynak olacaktır.
 

Dünya Dinleri isimli 382 sayfadan oluşan kitap ; tarafından kaleme alınmıştır. MİLELNİHAL yayınevinin 26.09.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Dünya Dinleri isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Kur’an’ı Anlayarak Okuma Rehberi 1 pdf oku indir başlıklı makalemizde Kur’an’ı Anlayarak Okuma Rehberi 1 indir, Kur’an’ı Anlayarak Okuma Rehberi 1 oku ve Kur’an’ı Anlayarak Okuma Rehberi 1 pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Dünya Dinleri pdf oku indir - Yandex indir