Cumhuriyet Dönemi Türk Edebiyatı pdf oku indir

Cumhuriyet Dönemi Türk Edebiyatı pdf oku indir

Prof. Dr. İnci Enginün, uzun yıllar yaptığı inceleme ve araştırmaları daha önce Yeni Türk Edebiyatı Araştırmaları, Mukayeseli Edebiyat, Araştırmalar ve Belgeler adlı üç kitapta toplamıştı. Çalışmalarının sonuçlarını şimdi de iki ciltlik bir edebiyat tarihinde ortaya koymaktadır. Bu geniş çalışmanın ilk ürünü olan Cumhuriyet Dönemi Türk Edebiyatı’nı, Yeni Türk Edebiyatı – Tanzimat’tan Cumhuriyet’e (1839-1923) takip etti.
Türlere göre düzenlenmiş olan bu kitapta, bazı tasnif denemeleri de yapılmış olmakla birlikte yine de şahıslar öne çıkmaktadır. Bu kitap, çok zengin bir edebiyat birikimine sahip Türkçenin, Cumhuriyet dönemindeki serüvenine bir kuşbakışından ibarettir. Ne bütün şahısları zikretmek ne de bütün eserler hakkında kesin hükümler vermek amacındadır. Zaman şüphesiz ki bugünkü nice değerlendirmeyi gelecekte geçersiz sayacaktır, tıpkı geçmişte olduğu gibi.
Cumhuriyet Dönemi Türk Edebiyatı hemen hemen seksen yıllık bir dönemi içine alan zengin bir edebiyattır. Bu zenginliği, teneffüs ettiğimiz hava ve nice  güzellikler gibi çok zaman fark etmeyiz. Edebiyat hem sanatın hem sosyal hayatın gel-gitleriyle dolu her türlü macerasını günümüze kadar sürdürmüştür, gelecekte de sürdürecektir.
 

Cumhuriyet Dönemi Türk Edebiyatı isimli 542 sayfadan oluşan kitap ; İnci Enginün tarafından kaleme alınmıştır. DERGAH YAYINLARI yayınevinin 01.08.2016 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Cumhuriyet Dönemi Türk Edebiyatı isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Sevdalım Hayat pdf oku indir başlıklı makalemizde Sevdalım Hayat indir, Sevdalım Hayat oku ve Sevdalım Hayat pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Cumhuriyet Dönemi Türk Edebiyatı pdf oku indir - Yandex indir