Işık Bahçeleri pdf oku indir

Işık Bahçeleri pdf oku indir

Çağdaşımız Mani… Hoşgörü peygamberi Mani…
Amin Maalouf diğer romanlarında olduğu gibi yine bir karakterin yaşamı üzerinden dünyaya açılarak yapıtını kuruyor. Mani’nin inancı ve öyküsü Hıristiyanlık çağının şafağında, İsa’nın ölümünden iki yüz yıl sonra başlar. Bizim çağımızın da kahramanı olabilecek Mani, yaşam öyküsüyle, son nefesine kadar savunduğu inancının oluşturduğu kişisel tarihiyle, o dönemden yani II. yüzyıldan beri hala varolan politik sorunlara da işaret etmiş oluyor.

Mani’den bugüne, ”sanat ve coşku kaynağı olan kitaplarından, bağışlayıcı dininden, coşkulu arayışlarından, insan, doğa ve tanrısallık arasında uyum isteyen çağrısından geriye” çok az şey kalmış olsa da; bağnazlık ve iktidar hırsı yapıtını yok etmeye çalışsa da Amin Maalouf onun Aydınlıklar’a açılan inancını ele alıyor ve Mani’nin öyküsüyle bugüne ”ışık” tutuyor.
 

Işık Bahçeleri isimli 238 sayfadan oluşan kitap ; Amin Maalouf tarafından kaleme alınmıştır. YAPI KREDİ YAYINLARI yayınevinin 26.04.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Işık Bahçeleri isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Işık Bahçeleri pdf oku indir - Yandex indir