Morgue Sokağı Cinayetleri (Kısa Klasik) pdf oku indir

Morgue Sokağı Cinayetleri (Kısa Klasik) pdf oku indir

Öykü ustası Poe modern anlamda korku, gerilim ve polisiye türlerinin de öncüsüdür. Yoklukla, kayıplarla, hastalıklarla, alkolle ve sanrılarla cebelleşmesine rağmen, hem dünya edebiyatı hem de Batı kültürü üzerinde derin bir etki bırakan olağanüstü öyküler ve şiirler yazmıştır. Poe’nun kâh fantastik kâh gotik kâh gizemli öğeler içeren “Morgue Sokağı Cinayetleri” adlı öyküsü yazarın eşsiz üslubunu ve insanın içinde pusuda bekleyen karanlığı keşfedeceğiniz bir klasik.
“Sarhoş, yoksul, ezik, dışlanmış Edgar Allan Poe, dingin ve erdemli bir Goethe’den ya da Walter Scott’tan çok daha fazla hoşuma gidiyor. O ve onun gibi özel yapıdaki adamlar için şöyle diyeceğim: ‘Bizler adına acı çektiler.'”
Charles Baudelaire
 
#kısaklasikler #modernöykü #korku #gerilim #polisiye #gotik #ruhungizemleri
 

Morgue Sokağı Cinayetleri (Kısa Klasik) isimli 56 sayfadan oluşan kitap ; Edgar Allan Poe tarafından kaleme alınmıştır. CAN YAYINLARI yayınevinin 01.10.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Morgue Sokağı Cinayetleri (Kısa Klasik) isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Gençler için Safahat’tan Seçmeler pdf oku indir başlıklı makalemizde Gençler için Safahat’tan Seçmeler indir, Gençler için Safahat’tan Seçmeler oku ve Gençler için Safahat’tan Seçmeler pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Morgue Sokağı Cinayetleri (Kısa Klasik) pdf oku indir - Yandex indir