Esbab-ı Nüzul Kur’an Ayetlerinin İniş Sebepleri pdf oku indir

Esbab-ı Nüzul  Kur’an Ayetlerinin İniş Sebepleri pdf oku indir

Muhaddis, fakih, dilbilimci ve şair olan Ebu’l- Hasan el-Vâhidî yaşadığı dönemde tefsirde asrın imamı olarak nitelenmiş bir müfessirdir. İmam Gazâlî kendisinin tefsir alanındaki üstünlüğünü kabul etmiş, hatta tefsir alanında bir eser vermemesini Vâhidî’nin telif ettiklerinin kafî olmasına bağlamıştır. Yine büyük bir müfessir olan Fahreddîn er- Râzî, hemen her ayetin tefsirinin başında Vahidî’den nakiller yapmıştır. Bir âyetin iniş sebebini bilmeden tefsirini yapmanın mümkün olmayacağını savunan Vâhidî’nin Esbâb-ı Nüzûl isimli kitabı bu alandaki en önemli eserlerdendir. “Âyetlerin iniş sebebi” anlamına gelen Esbâb-ı Nüzûl, daha sonra yazılan pek çok kitaba kaynaklık etmiştir. Necdet Çağıl ve Necati Tetik tarafından Türkçeye kazandırılan bu eser, gözden geçirilmiş yeni baskısıyla karşımızda.
 

Esbab-ı Nüzul
Kur’an Ayetlerinin İniş Sebepleri isimli 480 sayfadan oluşan kitap ; El-Vahidi tarafından kaleme alınmıştır. KETEBE YAYINEVİ yayınevinin 09.10.2020 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Esbab-ı Nüzul
Kur’an Ayetlerinin İniş Sebepleri isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Günlük Yazılar 2 (Sütun) pdf oku indir başlıklı makalemizde Günlük Yazılar 2 (Sütun) indir, Günlük Yazılar 2 (Sütun) oku ve Günlük Yazılar 2 (Sütun) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Esbab-ı Nüzul Kur’an Ayetlerinin İniş Sebepleri pdf oku indir - Yandex indir