Malzeme Bilimi ve Mühendisliği pdf oku indir

Malzeme Bilimi ve Mühendisliği pdf oku indir

Bu kitapta malzeme bilimine ait temel konular detaylı ve sistematik olarak ele alınmış, öğrencinin kavramları kolay bir şekilde anlaması ve kavraması için konular gündelik hayattan örneklerle desteklenmiştir. Konuların anlatımında görsel ögelerden olabildiğince faydalanıldığı, gerekli bilgilerin pedagojik olarak belirli bir sırada, doyurucu olarak sunulduğu ve bütün bunların ders kitabı formatının dışına çıkılmadan gerçekleştirilmiş olması kitabın dikkat çekici yönünü oluşturmaktadır.

Bu bağlamda kitabın yurt dışında sekizinci baskısını yapmış olması malzeme bilimine ait ders kitabı konusunda önemli bir boşluğu doldurduğunun bir göstergesidir. Her bölüm sonunda, konuların kavranması ve tasarıma yönelik çok sayıda problemin yer alması kitabın sadece öğrenciler için değil bu alanda faaliyet gösteren mühendisler için de çalışmalarına önemli ölçüde ışık tutması açısından faydalıdır.

Çevirisi ön görülen bu kitap ülkemizde de Mühendislik ve Teknoloji Fakültelerinin Metalurji ve Malzeme, ve Makine mühendislikleri olmak üzere diğer bütün mühendislik dallarında eğitim gören öğrencilere hitap etmektedir.
 

Malzeme Bilimi ve Mühendisliği isimli 992 sayfadan oluşan kitap ; William D. Callister tarafından kaleme alınmıştır. NOBEL AKADEMİK YAYINCILIK yayınevinin 23.11.2015 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Malzeme Bilimi ve Mühendisliği isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Malzeme Bilimi ve Mühendisliği pdf oku indir - Yandex indir