Tanrı’nın Gözbebeği İnsan pdf oku indir

Tanrı’nın Gözbebeği İnsan pdf oku indir

Kur’an, aklını kullanan, özgür iradesiyle seçimler yaparak mevcudu daha iyiye götürmeyi amaçlayan; herkesin yaşam hakkına, mutluluğu arama çabasına saygılı olan, toplumda var olan farklı kesimlerin yaşam ideallerine, beklentilerine saygı duyan insanı var kılma amacındadır. Böyle bir dinamizme kavuşturduktan sonra Allah insanı mevcut dünyayı ıslah etmeye davet eder.

Bu ıslah, her şeyden önce yanlış algıların ıslahıyla başlamalıdır. Bağrında cennet potansiyelleri taşıyan yeryüzünü ‘seküler’ ilan ederek tahkir eden ve insanı, imar ve ıslah edeceği bu dünyaya, arzulara, maddi olana yabancılaştıran bir düşünce geleneğini ıslah bu çabanın mihverini oluşturmalıdır. Ezeli hikmetin dışavurumu olarak dünyamızın; Tanrı’nın gözbebeği olarak da insanın hak ettiği muamele budur.
 
 

Tanrı’nın Gözbebeği İnsan isimli 216 sayfadan oluşan kitap ; Prof. Dr. Şaban Ali Düzgün tarafından kaleme alınmıştır. OTTO yayınevinin 25.10.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Tanrı’nın Gözbebeği İnsan isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Hadis Usulü (Şekil Ve Örneklerle) pdf oku indir başlıklı makalemizde Hadis Usulü (Şekil Ve Örneklerle) indir, Hadis Usulü (Şekil Ve Örneklerle) oku ve Hadis Usulü (Şekil Ve Örneklerle) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Tanrı’nın Gözbebeği İnsan pdf oku indir - Yandex indir