İbn Battuta Seyahatnamesi (tek kitap) pdf oku indir

İbn Battuta Seyahatnamesi (tek kitap) pdf oku indir

14. Yüzyıl gezginlerinden İbn Battuta (1304-1368) Fas’ın Tanca şehrinde dünyaya geldi. Bu şehirden çıktığı ve 28 yıl süren gezileri boyunca Mısır, Arap Yarımadası, Irak, İran, Anadolu (başta Osmanlı Beyliği olmak üzere o dönemin belli başlı beylikleri), Deşt-i Kıpçak, bizans (İstanbul), Orta Asya, Hindistan, Maldivler, Çin ve Endülüs’ü gezen İbn Battüta devlet ve toplum yapıları, inanç ve adetleri, doğal özellik ve ürünleriyle tanıttığı bu ülke ve şehirlerin 700 yıl önceki durumlarını başarıyla yansıtır. Yazarı tarafından Tuhfetü’n-Nuzzar fi Garabi’l-Emsar ve Acaibi’l-Esfar diye adlandırılan, yaygın olarak Rıhle diye bilinen ve Türkçede İbn Battuta Seyahatnamesi diye anılan eser, özgün dili olan Arapçadan A. Sait Aykut’un çevirisi, giriş yazısı ve notlarıyla sunuluyor.
 

İbn Battuta Seyahatnamesi (tek kitap) isimli 791 sayfadan oluşan kitap ; İbn Battuta tarafından kaleme alınmıştır. YAPI KREDİ YAYINLARI yayınevinin 22.04.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. İbn Battuta Seyahatnamesi (tek kitap) isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Roma İmparatorları (Cilt 2) Antoninus Caracalla’dan Calvinus Balbinus’a pdf oku indir başlıklı makalemizde Roma İmparatorları (Cilt 2) Antoninus Caracalla’dan Calvinus Balbinus’a indir, Roma İmparatorları (Cilt 2) Antoninus Caracalla’dan Calvinus Balbinus’a oku ve Roma İmparatorları (Cilt 2) Antoninus Caracalla’dan Calvinus Balbinus’a pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İbn Battuta Seyahatnamesi (tek kitap) pdf oku indir - Yandex indir