Roma İmparatorları (Cilt 2) Antoninus Caracalla’dan Calvinus Balbinus’a pdf oku indir

Roma İmparatorları (Cilt 2)  Antoninus Caracalla’dan Calvinus Balbinus’a  pdf oku indir

ÇARPICI YAŞAMLARIYLA ROMA İMPARATORLARI…

Türkiye’de ilk defa tamamı yayınlanacak olan Historia Augusta’nın ikinci cildi, daha önce olduğu gibi Samet Özgüler tarafından dilimize kazandırıldı. Bu cilt, MS 211 yılında tahta geçen Caracalla ile başlıyor ve 244 yılında büyük ihtimalle tahtta gözü olan bir diğer aday tarafından öldürülen III. Gordianus ile son buluyor.
Roma imparatorları hakkındaki sayılı Latince kaynaktan biri olan Historia Augusta, askerî anarşinin gitgide daha çok hâkim olduğu, imparatorluk topraklarının neredeyse tamamında yaşanan ve hissedilen büyük kriz ortamının ve dış saldırıların Roma’yı kötü bir sona sürüklediği döneme dair elimizdeki nadir kaynaklardan biri olması ve söz konusu imparatorların hayatlarına dair neredeyse tek kaynak olması sebebiyle tarihi önemini asırlardır muhafaza ediyor.

Okuyucular metin boyunca çoğu zaman diğer kaynaklarla karşılaştırma yapıp doğru olması en yüksek ihtimal bilgiye erişme şansına sahip olacakken öte yandan zaman zaman kendi mantıklarıyla kalacak ve olayları bu doğrultuda değerlendirecektir. Neredeyse bütün diğer Eski Çağ Tarihi kaynaklarında olan bu durumun biyografilerde daha da öne çıkması, belki de Historia Augusta’yı çok daha ilginç ve çekici kılan hususlardan biridir.

Bu ciltte okuyucular Antoninus Caracalla, Antoninus Geta, Opellius Macrinus, Antoninus Diadumenianus, Antoninus Elagabalus, Severus Alexander, I. Maximinus, II. Maximinus, I. Gordianus, II. Gordianus, III. Gordianus, Maximus ve Balbinus gibi Roma imparatorları hakkında çarpıcı bilgiler öğrenebilecekler.

Roma İmparatorları, birbirinden çarpıcı yaşam öyküleriyle tarihi karakterlere ilgi duyan herkesin baş ucu eseri…
 

Roma İmparatorları (Cilt 2)
Antoninus Caracalla’dan Calvinus Balbinus’a isimli 224 sayfadan oluşan kitap ; Historia Augusta tarafından kaleme alınmıştır. KRONİK KİTAP yayınevinin 16.03.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Roma İmparatorları (Cilt 2)
Antoninus Caracalla’dan Calvinus Balbinus’a isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Sultan Alp Arslan Fethin Babası pdf oku indir başlıklı makalemizde Sultan Alp Arslan Fethin Babası indir, Sultan Alp Arslan Fethin Babası oku ve Sultan Alp Arslan Fethin Babası pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Roma İmparatorları (Cilt 2) Antoninus Caracalla’dan Calvinus Balbinus’a pdf oku indir - Yandex indir