Moby Dick pdf oku indir

Moby Dick pdf oku indir

Hem yazın tarihinin başyapıtlarından hem de Amerikan edebiyatının en büyük klasiklerinden biri kabul edilen Moby Dick, bir yanıyla çılgınca saplantılı bir adamın deniz kadar büyük, deniz kadar tehlikeli, bir bilinmeze karşı yürüttüğü kötücül savaşın hikâyesidir. Ancak yalnızca beyaz balina Moby Dick’le Kaptan Ahab’ın mücadelesini anlatan bir macera romanı, balina avcılığıyla ilgili bir bilgi derlemesi değil, aynı zamanda yazarın yaşam, ölüm ve Amerika hakkında ömrü boyunca geliştirdiği düşüncelerinin bütünüdür. İncelikli bir mizahla mitolojinin iç içe geçtiği anlatı, gerçekçiliğiyle de insanlık tarihinin bir döneminin belgesi niteliğindedir. Epik ve lirik boyutlarının yanı sıra psikolojik ve simgesel katmanlarıyla da gittikçe derinleşen yapıt Melville’i bir sonraki yüzyılın modern yazararının öncülü haline getirmiştir.
Dünya klasiklerinin başyapıtlarından biri olan Moby Dick’i, Can Ömer Kalaycı’nın titiz araştırmalarıyla notlandırdığı nitelikli çevirisiyle okurlarımıza sunuyoruz.
#dünyaklasikleri #amerikanklasikleri #beyazbalina #doğaylamücadele #balinaavcılığı
#saplantı #modernizm
 

Moby Dick isimli 728 sayfadan oluşan kitap ; Herman Melville tarafından kaleme alınmıştır. CAN YAYINLARI yayınevinin 05.11.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Moby Dick isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Hachiko (Ciltli) pdf oku indir başlıklı makalemizde Hachiko (Ciltli) indir, Hachiko (Ciltli) oku ve Hachiko (Ciltli) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Moby Dick pdf oku indir - Yandex indir