İran Masalları pdf oku indir

İran Masalları pdf oku indir

Sanatın ve belagatin Doğu’ya özgü formlarında efsaneleşmiş bir kültürden süzülen İran Masalları, binlerce yıllık zengin bir mirasın ürünü. Dünyanın ilk gerçek imparatorluğunu inşa eden bir halkın motifleriyle bezenen bu masalları okurken Acem mülkünün görkemli şehirlerine uğruyor, zorlu çöllerinde ilerliyor, şahların mükellef sofralarına misafir oluyor, eşsiz bahçelerinin gölgesinde dinleniyorsunuz.
“Kedi ile Fare” masalında onurlu bir dövüş için cüssenin önemli olmadığına; “Kral ile Balıkçı”da aklın, şöhrete nasıl da galip geldiğine; “Zanaatkâr Kral”da el hünerinin her kapıyı açtığına; “Kör Dilenci”yle kaderin cilvelerine şahit olacaksınız. Kuşlarla konuşan ince ruhlu adamların, krallara geri adım attıran cesur kadınların yer aldığı uzun bir yolculuk bu.
Pers diyarlarının geniş topraklarına yayılmış masallarda yalnızca İslamiyet’in değil, Zerdüştlük ve çok tanrılı inanışların da iç içe geçtiği bir tarihe tanıklık edeceksiniz.
 
 

İran Masalları isimli 126 sayfadan oluşan kitap ; tarafından kaleme alınmıştır. KAPRA YAYINCILIK yayınevinin 18.03.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. İran Masalları isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Çocukluk Aşkımsın pdf oku indir başlıklı makalemizde Çocukluk Aşkımsın indir, Çocukluk Aşkımsın oku ve Çocukluk Aşkımsın pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İran Masalları pdf oku indir - Yandex indir