Mahalle Kahvesi pdf oku indir

Mahalle Kahvesi pdf oku indir

“(…) Mahalle çocuğu, Sait’in hikâyelerinde bir iki tane değildir; birçoktur. Bunu, onun bu yaşa kadar değişmemiş mizacına veriyorum. Bence Sait Faik ne genç hikâyecidir, ne ihtiyar. Bence o, kırkını aşmış bir mahalle çocuğudur. Ama sakın bu hükmü onu kötülemek için söylenmiş bir söz sanmayın. Çocuk deyişim ona gençlikten daha genç bir yaş biçişimden, mahalle çocuğu deyişim de onu, ekseri mahalleden yetişenler gibi, halktan bir insan, halka bağlı bir insan sayışımdan ileri geliyor.”
Orhan Veli Yaprak, 1 Şubat 1950
 

Mahalle Kahvesi isimli 144 sayfadan oluşan kitap ; Sait Faik Abasıyanık tarafından kaleme alınmıştır. TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI yayınevinin 21.02.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Mahalle Kahvesi isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Monte Cristo Kontu (2 Cilt) (Karton Kapak) pdf oku indir başlıklı makalemizde Monte Cristo Kontu (2 Cilt) (Karton Kapak) indir, Monte Cristo Kontu (2 Cilt) (Karton Kapak) oku ve Monte Cristo Kontu (2 Cilt) (Karton Kapak) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Mahalle Kahvesi pdf oku indir - Yandex indir