Monte Cristo Kontu (2 Cilt) (Karton Kapak) pdf oku indir

Monte Cristo Kontu (2 Cilt) (Karton Kapak) pdf oku indir

Alexandre Dumas (père) (1802-1870): On dokuzuncu yüzyılda Avrupa’yı saran siyasal ve sosyal çalkantıları yaşamasına rağmen daha çok on altıncı ve on yedinci yüzyılın tarihi olaylarını konu alan üç yüzden fazla roman yazdı. Yaşadığı dönemin sevilen ve en çok okunan romantik yazarlarından biridir. Monte Cristo Kontu ilk kez 1844 yılında Journal des Débats’da tefrika edilmiş, Batılı kültür dünyasına tüketilmesi imkânsız bir arketip armağan etmiştir. Sinemaya, tiyatroya, televizyona ve hatta bilgisayar oyunlarına uyarlanmış, hakkında besteler yapılmış bu eser, Fransa’nın, Kral ve taraftarlarının Napoléon’un dönmesinden endişelendiği Restorasyon Dönemi’nde geçer. İftiraya uğrayan Denizci Edmond Dantès, bu şüphe girdabında sevgilisi Mercedes’i, babasını, özgürlüğünü bir anda kaybeder. Acı, korkunç tecrübelerle dolu bu dönemden kaderin cilvesi ve azimle çıkmayı başarır. Artık güçlü, bilgili ve zengin biridir ve aklında tek bir şey vardır: Tanrı’nın adaletinin gereğini yapmak. Doğu’dan gelmiş gizemli bir kont kılığında bir intikam meleği gibi Paris sosyetesinin üzerinde dolaşır ama intikamı yalnızca düşmanlarının değil masumların hayatını da değiştirecektir.
 

Monte Cristo Kontu (2 Cilt) (Karton Kapak) isimli 1552 sayfadan oluşan kitap ; Alexandre Dumas tarafından kaleme alınmıştır. TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI yayınevinin 24.05.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Monte Cristo Kontu (2 Cilt) (Karton Kapak) isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Sokağın Zulası pdf oku indir başlıklı makalemizde Sokağın Zulası indir, Sokağın Zulası oku ve Sokağın Zulası pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Monte Cristo Kontu (2 Cilt) (Karton Kapak) pdf oku indir - Yandex indir