Hulefa-yı Raşidin Devri Dört Halife Dönemi pdf oku indir

Hulefa-yı Raşidin Devri  Dört Halife Dönemi pdf oku indir

“…Râşid Halîfeler dönemi, müslümanların dünya târihi karşısındaki medenî ve içtimâî değerlerinin dünyâya açılmasını sağlayan bir iktidar devri olmuştur. Aşk ile îman, insaf ile adâlet ve akıl ile mantığın karışımı hâlinde târih sahnesine çıkmış olan bu yapıcı ve hamleci iktidar döneminde, İslâm Dîni, bu dînin Peygamber’inden başlayarak onun bağlıları olan arkadaşlarının gayretleri ve örnek hayatları sâyesinde cihanşumül bir din hâline gelmiştir. Onlar, bütün beşeriyeti tevhid inancına dâvet ederken, ellerinde, akıllarında ve gönüllerinde yer etmiş bulunan Kur’ân-ı Kerîm’den ve Resûlullah’ın sünnetinden feyz alarak yaşadıkları hayatlarıyla bu dînin yayılmasına öncülük etmişlerdir. İslâm îmânı ve bu îmânın telkin ettiği yüce değerlerle dünyâda bir “İslâm Sulhu” bu dönemde gerçekleştirilmiştir. Bu “sulh”, dayatmacı, baskıcı ve insanları zorla dönüştürücü bir sulh olmamıştır…”
Yıllardır ilk dönem İslam Tarihi alanında çalışmalarıyla tanınan Prof. Dr. Mustafa Fayda bu kitabında, dört halife döneminin siyasi, sosyal hadiselerini, fetihleri, iç karışıklıkları, ayrıntılı bir şekilde ele almıştır. “Hûlefâ-yı Râşidîn” İslam’ın yayılış tarihini merak edenler ve araştırmacılar için bir başvuru kaynağı.
 

Hulefa-yı Raşidin Devri
Dört Halife Dönemi isimli 415 sayfadan oluşan kitap ; Prof. Dr. Mustafa Fayda tarafından kaleme alınmıştır. KUBBEALTI NEŞRİYAT yayınevinin 18.10.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Hulefa-yı Raşidin Devri
Dört Halife Dönemi isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Peygamberimizin En Yakın Arkadaşı Hazreti Ebu Bekir pdf oku indir başlıklı makalemizde Peygamberimizin En Yakın Arkadaşı Hazreti Ebu Bekir indir, Peygamberimizin En Yakın Arkadaşı Hazreti Ebu Bekir oku ve Peygamberimizin En Yakın Arkadaşı Hazreti Ebu Bekir pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Hulefa-yı Raşidin Devri Dört Halife Dönemi pdf oku indir - Yandex indir