Binbir Gece Masalları Cilt 1/1 pdf oku indir

Binbir Gece Masalları Cilt 1/1 pdf oku indir

Yüzlerce yıl boyunca, Çin’den Kuzey Afrika’ya uzanan ve Çin, Çin Hindi, Hindistan, İran, Irak, Türkiye, Suriye ve Mısır’ı kapsayan bir alanda anlatılan Binbir Gece Masalları, ilk kez Antoine Galland tarafından düzenlenip Fransızcaya çevrilerek (1704-17, 12 cilt) dünyaya tanıtıldı. Bugüne kadar belli başlı bütün dillere çevrilen bu masallar, Galland’dan çok daha öncesinden başlayarak, edebiyattan müziğe, sinemadan baleye kadar bütün alanlarda pek çok sanatçıyı derinliğine etkiledi, defalarca işlendi, yeniden yorumlandı, taklit edildi.

Binbir Gece Masalları, sadece insanların düşgücünü ateşlemekle kalmadı; bilinen en eski örneğini oluşturduğu “çerçeve öykü” tekniğiyle de, hem geçmişte hem de günümüzde, dünya edebayatını en çok etkileyen kitapların başındaki yerini korudu.
 

Binbir Gece Masalları Cilt 1/1 isimli 500 sayfadan oluşan kitap ; tarafından kaleme alınmıştır. YAPI KREDİ YAYINLARI yayınevinin 08.03.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Binbir Gece Masalları Cilt 1/1 isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Binbir Gece Masalları Cilt 1/1 pdf oku indir - Yandex indir