Heyet-i Temsiliye Erzurum’dan Ankara’ya İktidar Yolu pdf oku indir

Heyet-i Temsiliye  Erzurum’dan Ankara’ya İktidar Yolu  pdf oku indir

Birinci Dünya Savaşı’nın hemen ertesinde, Anadolu’da yeni bir dönemin ilk işaretleri ortaya çıkmıştı. Üç kıtada egemenlik kuran Osmanlı’nın ardından, ülkenin genelinde görülen bir yönetim boşluğu vardı. Savaş yorgunu bir halka yeniden mücadele azmini aşılamak, asker ve para toplamak gerekiyordu.
Heyet-i Temsiliye bu kargaşa içinden sivrilerek Mustafa Kemal’in tarih sahnesine çıkmasında bir basamak oldu. Anadolu’da yeni bir iktidarın filizleri büyürken, Kurtuluş Savaşı’nın ön hazırlıkları da bu Heyet eliyle yapıldı.   
Erzurum Kongresi’ndeki kuruluşundan sonra Ankara’daki meclisin açılışına kadar Milli Mücadele’yi adeta bir hükümet gibi yöneten Heyet, aynı zamanda yeni bir devletin de ayak sesleridir.

İşte elinizdeki kitap, Erzurum’dan Ankara’ya uzanan zorlu bir yolun “hikâyesini” anlatıyor.
Burada Heyeti Temsiliye’nin tarihiyle birlikte, Kürtlerin Milli mücadeledeki yeri, Mustafa Kemal’in asker üniforması üzerinden yaşananlar, Ankara’nın merkez olması ve Amerikan sömürgesi tartışmaları etrafında kopan fırtınalara da şahitlik edeceksiniz.
 
 

Heyet-i Temsiliye
Erzurum’dan Ankara’ya İktidar Yolu isimli 255 sayfadan oluşan kitap ; Cemil Hakan Korkmaz tarafından kaleme alınmıştır. PROFİL YAYIN GRUBU-KAMPANYA yayınevinin 09.09.2015 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Heyet-i Temsiliye
Erzurum’dan Ankara’ya İktidar Yolu isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Yirmi İki Mürekkep Damlası / Osmanlı Sosyal ve Kültür Tarihi Üzerine Konuşmalar pdf oku indir başlıklı makalemizde Yirmi İki Mürekkep Damlası / Osmanlı Sosyal ve Kültür Tarihi Üzerine Konuşmalar indir, Yirmi İki Mürekkep Damlası / Osmanlı Sosyal ve Kültür Tarihi Üzerine Konuşmalar oku ve Yirmi İki Mürekkep Damlası / Osmanlı Sosyal ve Kültür Tarihi Üzerine Konuşmalar pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Heyet-i Temsiliye Erzurum’dan Ankara’ya İktidar Yolu pdf oku indir - Yandex indir