Bilimsel Araştırma Yöntemi Kavramlar İlkeler Teknikler pdf oku indir

tarafından
48
Bilimsel Araştırma Yöntemi Kavramlar İlkeler Teknikler pdf oku indir

Kitap, 2016 yılında yeniden yazıldı. İkinci yazımda, Yazar’ın, Araştırma Yöntembilimi alanında, yaklaşık elli yıllık araştırma, eğitim ve danışmanlık hizmetlerinden edindiği birikim ile bilimsel araştırma algısı yeniden yapılandırıldı. Gerçek hayatın karar süreçlerinde etkili oldukları gözlenen bütün algısal iradeler bilimsel ilgi alanına dâhil edildi. Böylece, hayatı bir bütün olarak anlama, açıklama ve kontrolde yaşanan bilimsel araştırma sınırlıklarının kaldırılması ya da hafifletilmesi amaçlandı.
Kitap, iki kesimden oluşmaktadır. Birinci kesimde, Bilimsel İrade Algı Çerçevesi ile Araştırma Eğitimi; ikinci kesimde ise araştırma probleminin tanımlanmasından rapor yazımına kadar olan Araştırma Süreçleri, temel kavram, ilke ve teknikleri ile bir bütün hâlinde ve özgün bir yapı içinde sunuldu.
Rapor hazırlamanın ayrıntıları, buradaki algı çerçevesi ile, yazarın yirminci basım ile birlikte ikinci yazımı yapılan Araştırmalarda Rapor Hazırlama kitabında verildi.
 

Bilimsel Araştırma Yöntemi Kavramlar İlkeler Teknikler isimli 368 sayfadan oluşan kitap ; Prof. Dr. Niyazi Karasar tarafından kaleme alınmıştır. NOBEL AKADEMİK YAYINCILIK yayınevinin 05.01.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Bilimsel Araştırma Yöntemi Kavramlar İlkeler Teknikler isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Kelam İlmine Giriş pdf oku indir başlıklı makalemizde Kelam İlmine Giriş indir, Kelam İlmine Giriş oku ve Kelam İlmine Giriş pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bilimsel Araştırma Yöntemi Kavramlar İlkeler Teknikler pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.