Hz. Peygamberi Yeniden Düşünmek pdf oku indir

tarafından
18
Hz. Peygamberi Yeniden Düşünmek pdf oku indir

Hz. Peygamber’e uymak; zerreden küreye, tepeden tırnağa, iğneden ipliğe bütün eşyayı kuşatan derin bir nazar, merhamet, marifet, muhabbet ve gayret yüklü bir aksiyondur.
Bugün Efendimiz’i (sav) anlamak, somut ve spesifik birtakım sünnetleri hayatımıza tatbik etme ile başlayan ama burada kalmaması gereken, Efendimiz’in (sav) nazarıyla, hassasiyetiyle, derdiyle, değerleriyle insana, topluma, havadaki kuşa, denizdeki balığa, saksıdaki çiçeğe, sokaktaki köpeğe, kediye hasılı iğneden ipliğe her şeye Onun ümmeti olduğumuzun şuuru ve nazarıyla bakmak demektir.
Hz. Peygamber aşk ile özdeştir. Onun sünnetine uyarak Onu sevmeyen, Onun sevgisiyle içini ısıtmayan, hiç kimseyle ünsiyet kuramaz; hakikatte kendi nefsinden başka hiç kimseyi de sevemez.
Onun sünneti ümmet duvarının her bir tuğlasını birbirine bağlayan harçtır. Onun sünnetine uymadan Ona ümmet olunamaz.
O halde şimdi Hz. Peygamber’i “Yeniden” Düşünmek, şimdi ümmet olmak zamanıdır…
 

Hz. Peygamberi Yeniden Düşünmek isimli 304 sayfadan oluşan kitap ; Yasin Pişgin tarafından kaleme alınmıştır. TİMAŞ YAYINLARI yayınevinin 04.03.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Hz. Peygamberi Yeniden Düşünmek isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Hz. Peygamberi Yeniden Düşünmek pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.