Kehribar Geçidi pdf oku indir

tarafından
31
Kehribar Geçidi pdf oku indir

Sınırlı sayıda Nazar Bekiroğlu imzalı lazerli özel baskı!
Kusurlu bir sikke elden ele, keseden keseye geçerek bütün Roma’yı nasıl dolaşır?
Hikâyeyi hikâyeye, yolu yolcuya, rüyayı rüyete, yedi kişiyi erdemli bir köpeğe nasıl bağlar?
Gölgelerin mağarasına dönen haberci her defasında niye taşlanır?
Kehribar Geçidi, MS 300’lü yıllarda İmparator Diocletianus Roma’sında bu sorulara cevap arıyor.
Okuyucularını Forum’un, Colosseum’un, Senato’nun, Tiber ırmağının, Şifa Tapınağı’nın, sonradan kaybedilmiş veya hiç edinilmemiş özgürlüklerin, hitabetin, yazmaların, lâhitlerin, şifalı otların, kurtların kuşların, dağların, en dehşetli dövüşlerin, toga picta’nın ve dikenli deniz salyangozlarının arasında uzun bir yolculuğa davet ediyor.
Berrak fakat derin dili, karakterlerinin canlılığı, olaylarının sürükleyiciliği, dönemsel detaylarının zenginliği, can yakıcı meselelerinin her daim geçerliliği ile tarihin özel bir noktasından çekip çıkarılmış olsa da evrensel insanlık hallerine dair söyleyecek sözü olan destansı bir başyapıt. Sekiz yıllık bir emeğin sonucu.
 
“Sanki ölmüşüz de bu dünyadaki günlerimizi anarak konuşuyoruz seninle. Sanki bu dünyadaki yaşamımız bitmiş de biri, bütün dertlerimize dönüp şöyle bir bakalım diye omuzumuzu okşar gibi. Bitti artık, geçti, der gibi.”
 

Kehribar Geçidi isimli 608 sayfadan oluşan kitap ; Prof. Dr. Nazan Bekiroğlu tarafından yazılmış ve TİMAŞ YAYINLARI yayınevinin 29.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Gümüşhane, Kelkit Söğütlü Ağzı İnceleme-Derleme-Sözlük pdf oku indir başlıklı makalemizde Gümüşhane, Kelkit Söğütlü Ağzı İnceleme-Derleme-Sözlük indir ve Kelkit Söğütlü Ağzı İnceleme-Derleme-Sözlük oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Kehribar Geçidi pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.