Normal İnsanlar pdf oku indir

tarafından
17
Normal İnsanlar pdf oku indir

Connell ve Marianne, İrlanda’nın küçük bir şehrinde yaşayan, aynı okula giden iki genç. Connell okulun en popüler ve başarılı öğrencilerindenken Marianne içedönük, sevilmeyen, hatta dışlanan bir tip. İkili bir gün sohbet etmeye başlar ve bu sohbet giderek uzar, ikisinin de hayatını değiştirecek bir ilişkiye dönüşür. Normal İnsanlar arkadaşlık, karşılıklı çekim ve aşk üzerine bir roman. Sally Rooney lise yıllarından üniversiteye uzanan bir ilişkinin kaydını tutuyor; toplumda yer edinme ve özgürleşme mücadelesi veren, birbirlerinden asla ayrı kalamayan, ancak sevmek için de çetin sınavlar vermek zorunda kalan iki gencin hikâyesiyle bir kuşağı temsil ediyor.
 
BRITISH BOOK AWARDS
YILIN KİTABI VE YILIN ROMANI ÖDÜLÜ
AN POST IRISH YILIN ROMANI ÖDÜLÜ
2018 COSTA EN İYİ ROMAN ÖDÜLÜ
2018 BOOKER ÖDÜLÜ ADAYI
2019 WOMEN’S PRIZE FOR FICTION ADAYI
 
“Normal İnsanlar’ı elimden bırakamadım, Sally Rooney bir cevher.”
Elif Batuman, Ecinniler’in yazarı
 
“Ne kadar övsem az. Doğal, samimi, dokunaklı, yoğun ve seksi bir kitap. Keşke ben yazmış olsaydım.”
JOJO MOYES
 
“Yıllardır okuduğum en iyi genç yazar – hatta en iyi yazar.”
Olivia Laing,
New Statesman
 
Normal İnsanlar günümüzde genç olmayı anlatmaktan fazlasını yapıyor ve herhangi bir zamanda genç ve âşık olmanın ne demek olduğunu bize gösteriyor. Geleceğimizin bir klasiği.”
The Guardian
#aşk #tutku #arkadaşlık #ykuşağı #gençlik #depresyon #ilişkiler #aile
 

Normal İnsanlar isimli 264 sayfadan oluşan kitap ; Sally Rooney tarafından kaleme alınmıştır. CAN YAYINLARI yayınevinin 01.10.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Normal İnsanlar isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Normal İnsanlar pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.