Kapanda Bir Hayal pdf oku indir

tarafından
35
Kapanda Bir Hayal pdf oku indir

Bir eksik bir fazla, fark ediyor artık. Kopan saç teli gibi kaybolup gidiyor insan, görülmüyor. Üstelik yerindeyken ne bir el değiyor ona ne de tarak. Bir şeyin içini mi dolduruyoruz yoksa üstünü mü kaplıyoruz belli değil. Bir nefes, sadece o kadar alıp verdiğimiz. Başka alacağımız yokmuş sanki dünyadan, bu kadarmış yaşamak.
 
Burcu Ünlü, ilk kitabı Kapanda Bir Hayal ile insanın temiz kalmış yerini işaret eden öyküler armağan ediyor okura. Evi, yuva denen kapanı, insanın kendi içine sıkışıp kalmasını zaman zaman ironiyle zaman zaman da tokat gibi çarpan göndermelerle anlatıyor.
 
“Neler neler dediler bana… Milletin ağzı torba, çöp torbası, büzüverdim hepsinin ağzını, bunları kafama takmadım. Ama öksüzü, yetimi, işçiyi, düşkünü çok takarım kafama. Onların acılarını defterimde biriktiririm. Hem zaten bize en çok biriktirmek öğretilmedi mi? Acıyı, hüznü, eksikliği, sevgisizliği, gözyaşlarımızı, öfkemizi hep biriktirmedik mi? Bir türlü kesip açamadık o teneke kumbaranın ağzını. Saçamadık etrafa kinimizi, yürüyemedik üstüne üstüne hainin, kıramadık kalbini, bükemedik bileğini… İnsanlık bizde kalsın, nasılsa Allah verir belasını, dedik. İnsanız neticede, büyük bir felaket bu, diyemedik. Kırmızı bir isyandır bu, öyle bilinsin.”
 

Kapanda Bir Hayal isimli 64 sayfadan oluşan kitap ; Burcu Ünlü tarafından yazılmış ve İTHAKİ YAYINLARI yayınevinin 03.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Ozi'den Sevgilerle pdf oku indir başlıklı makalemizde Ozi'den Sevgilerle indir, Ozi'den Sevgilerle oku ve Ozi'den Sevgilerle pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kapanda Bir Hayal pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.