Türkiye’nin Yönetimi -Yapı- pdf oku indir


Türkiye’nin Yönetimi -Yapı- pdf oku indir

Türkiye’nin Yönetimi: Yapı, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ndeki “Türk Kamu Yönetimi” ve İletişim Fakültesi’ndeki “Türkiye’nin Yönetim Yapısı” dersleri için hazırlanmış notların altı yıllık uygulamasından doğmuş bir kitaptır. İçinde bulunduğumuz tarihsel dönemin koşulları, gerçekte olması gerekeni mümkün kılmış, ders kitabı ile araştırma kitabı arasındaki uzaklık, bu çalışmada görüleceği gibi, epeyce kapanmıştır.

Türkiye’nin Yönetimi: Yapı, ülkemizin bugünü ve yarını ile ilgilidir. Türk kamu yönetiminin bugünkü yapısını, hukuksal değil tarihsel ve yönetim bilimi temelinde kavramsal yaklaşımla irdelemektedir. Kamunun yönetiminin tüm tarihsel tiplerinde dört temel işlev vardır; bunlar bugünkü ‘kamu yönetimi’ni de oluşturan temel işlevlerdir. O nedenle bu kitapta, kamu(nun) yönetimini genel yönetsel kurumlaşmadan ibaret sayan yerleşik kalıp kırılmış, Türkiye’nin yönetimi ‘g’enel, ‘a’skeri, ‘a’kademik, ‘a’dli yönetim (1G3A) olarak tanımlanmıştır.
 

Türkiye’nin Yönetimi -Yapı- isimli 474 sayfadan oluşan kitap ; Birgül Ayman Güler tarafından yazılmış ve İMGE KİTABEVİ YAYINLARI yayınevinin 24.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Montrö / Soru ve Cevaplarla pdf oku indir başlıklı makalemizde Montrö / Soru ve Cevaplarla indir, Montrö / Soru ve Cevaplarla oku ve Montrö / Soru ve Cevaplarla pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


Türkiye’nin Yönetimi -Yapı- pdf oku indir indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?