Kelile ve Dimne pdf oku indir

tarafından
36
Kelile ve Dimne pdf oku indir

Hind  filozofu  Beydeba’nın  dünyaca  meşhur  
Kelile  ve Dimne adlı hikmetli eserini zaman zaman karıştırırım. Eser Sanskritçe olarak yazılmış ve pek çok dile çevrilmiştir.
 
Evvel zamanda bir baba yaşlanınca üç oğlunu karşısına almış ve onlara şu öğütte bulunmuş: “Oğullarım!” demiş. “Âdemoğlu  dünyada  üç  şeyin peşinden koşar: Geçim, mevki ve ahiret hazırlığı… İşte bu üç şeyi elde etmek için dört yol vardır: Birincisi parayı en güzel yoldan kazanmak, ikincisi kazanılan şeyi güzelce korumak, üçüncüsü onu meyvelendirmek, dördüncüsü ise onu yaşamaya yarayacak, akrabayı ve arkadaşları sevindirecek biçimde harcamak ve böyle kazanılan şeyden ahirette de faydalanmak…”
 
İşte Beydeba’nın şu ibretli sözlerini okuyanlarımız bu satırları bir yerlere kaydetsinler, hatta nakışlayıp süsleyip duvarlarına assınlar. Bakın, hiç eskimemiş, asırlardır ayakta duruyor ve tazeliğini koruyor.                                                                                               
Sevinç Çokum
 

Kelile ve Dimne isimli 360 sayfadan oluşan kitap ; Beydeba tarafından yazılmış ve KAPI YAYINLARI yayınevinin 15.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Cahit Zarifoğlu Acz ile Ceht Arasında Bir Ömür pdf oku indir başlıklı makalemizde Cahit Zarifoğlu Acz ile Ceht Arasında Bir Ömür indir, Cahit Zarifoğlu Acz ile Ceht Arasında Bir Ömür oku ve Cahit Zarifoğlu Acz ile Ceht Arasında Bir Ömür pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kelile ve Dimne pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.