Cahit Zarifoğlu Acz ile Ceht Arasında Bir Ömür pdf oku indir


Cahit Zarifoğlu Acz ile Ceht Arasında Bir Ömür pdf oku indir

Koskoca dünyayı küçücük bir meta kılarken insan ruhunu ise o küçük dünyanın içine sığmayacak kadar büyütmüş olan Cahit Zarifoğlu; kırk yedi yıllık yaşamına sığmayacak bir birikimle aramızdan ayrılmış, Türk edebiyatına unutulmaz eserler vermesini bilmiş bir sanatkârdır.
Evini, insanlığın tamamına açan; herkese abi, kardeş, baba olmasını bilmiş müşfik bir aile reisidir.
Hastane koridorlarının bir menzil, yatağının ise “reca” makamı olduğu vakitlerde “Seni çok seviyorum ya Resulallah!” diye “havf”ını aşka döndüren Zarifoğlu, yaşarken olduğu gibi ölürken de bir şairdir. Erdem Beyazıt’a söylediği “Kırlarda çiçekler bensiz açacak.” sözü onun son dizesi olarak biyografisinin kenarına iliştirilecek bir papatya gibi açar ve asla solmaz gönüllerde. İşte,
Şair:
Abdurrahman Cahit Zarifoğlu
Bu papatyayı, bu satırların yazıcısı ve okuyucusunun gönlüne de takmasını bilmiş bir koca yürekli delikanlıdır.
 

Cahit Zarifoğlu Acz ile Ceht Arasında Bir Ömür isimli 144 sayfadan oluşan kitap ; Selçuk Atay tarafından yazılmış ve BİR YAYINCILIK yayınevinin 13.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Düş Hançeri / Zaman Çarkı 11 pdf oku indir başlıklı makalemizde Düş Hançeri / Zaman Çarkı 11 indir, Düş Hançeri / Zaman Çarkı 11 oku ve Düş Hançeri / Zaman Çarkı 11 pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


Cahit Zarifoğlu Acz ile Ceht Arasında Bir Ömür pdf oku indir indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?