Biri, Hiçbiri, Binlercesi pdf oku indir


Biri, Hiçbiri, Binlercesi pdf oku indir

“Yirminci yüzyılda üç yazar huzursuzluğumuzu, acılarımızı ve korkularımızı en iyi şekilde dile getirdi. Bunlar Pirandello, Kafka ve Borges’tir.” –Leonardo Sciascia
 
Her şey adamın aynaya bakıp da ters giden bir şey olduğunu fark etmesiyle başladı. Karısının da belirttiği üzere burnu bir parça yamuktu. Dahası iş orada bitmiyordu, şimdi kendini en baştan var etmesi, bunun için de şöyle bir kendine yabancılaşıp uzaktan bakması gerekiyordu bu yabancıya. Bu istemsiz keşfi sonrasında rahat hayatı bir anda altüst olan Vitangelo Moscarda içinde barındırdığı diğer benliklerin peşinde ne mizahtan ne de dramdan yoksun bir maceraya atıverdi kendini. 
 
Nobelli yazar Pirandello’nun yazması uzun yıllarını alan şaheseri Biri, Hiçbiri, Binlercesi önyargılar üzerinde yükselen toplumda bireyin bağımsız bir kimliğe, özgürlüğüne kavuşması üzerine, yanılsamalarla dolu bir anlatı.
 

Biri, Hiçbiri, Binlercesi isimli 248 sayfadan oluşan kitap ; Luigi Pirandello tarafından yazılmış ve İTHAKİ YAYINLARI yayınevinin 13.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Yukarlarda En Uzaklarda pdf oku indir başlıklı makalemizde Yukarlarda En Uzaklarda indir, Yukarlarda En Uzaklarda oku ve Yukarlarda En Uzaklarda pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


Biri, Hiçbiri, Binlercesi pdf oku indir indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?