Ankara Rüzgarı Gençlerbirliği Tarihi pdf oku indir


Ankara Rüzgarı Gençlerbirliği Tarihi pdf oku indir

Futbol kulüpleri hayat hikayeleri son yıllarda sosyal tarihçiliğin özel ilgi alanlarından biri haline geldi. Elinizdeki kitabın sunuş metninden aktaracak olursak ira bir futbolkulübünün hikayesi, fonda büyük siyasi ve sosyal değişimlerin yer aldığı , sanatkarlara benzetebilecek egolarıyla ilginç şahsiyetlerin resmigeçit yaptığı uzun bir maceradır.
Cumhuriyet’le yaşıt olan Gençlerbiliği kulubünün hikayesi de, bir yanıyla, modern Türkiye tarihinin sosyal, kültürel değişimlerinin futbol sahnesindeki etkilerine ışık tutan bir hikaye. Yeni başkent Ankara’nın tahsilli zümresine dayanan, herhangi bir müessesden destek almadığı için şehrin “yegane sivil futbol kulubü” olmakla övünen bir camia… Futbolun adım adım ilerleyen endüstrileşme sürecinin bu camiayı sarsan ve değişime zorlayan sarsıntıları…
Sahada, iyi günler ve kötü günler: Bir yanda Türkiye futbol birincilikleri, Türkiye kupası şampiyonlukları, masal gibi bir Avrupa Yılı (2003/2004)-bir yanda sıradanlaşma ve küme düşmeler- ve geri dönüşler… Türkiye futbol tarihinin en uzun süreli -çeyrek yüzyılı aşkın- kulüp başkanı olan İlhan Cavcav… Türkiye’de futbolun kurumsallaşmasında önemli rol oynayan kulüp büyükler: Orhan Şeref Apak, Hasan Polat, Halim Çorbalı… ve kimisi meşhur, kimisi mahallesinin kahramanı” olan başka futbol efsaneleri…
Elliyi aşkın eski futbolcu ve yöneticiyle yapılan uzun görüşmelerle beslenen, biraz da “romanesk” anlatılmış bir tarihçe.
 

Ankara Rüzgarı
Gençlerbirliği Tarihi isimli 526 sayfadan oluşan kitap ; Tanıl Bora tarafından yazılmış ve TARİH VAKFI YURT YAYINLARI yayınevinin 12.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Babur Büyük Moğolların Tarihi pdf oku indir başlıklı makalemizde Babur Büyük Moğolların Tarihi indir, Babur Büyük Moğolların Tarihi oku ve Babur Büyük Moğolların Tarihi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


Ankara Rüzgarı Gençlerbirliği Tarihi pdf oku indir indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?