Finansal Yönetim Teori ve Çözümlü Problemler pdf oku indir


Finansal Yönetim Teori ve Çözümlü Problemler pdf oku indir

“Ben bir firmanın, bankanın veya bir kuruluşun finansal idarecisi ya da yöneticisi olursam bu firmayı, bankayı, kuruluşu en iyi şekilde finansal yönden nasıl yürütebilirim?” Kitap öğrencilere, bu soruyu akıllarında tutmalarını ve çalışmalarını bu yöne kanalize edebilmelerini sağlamaya yönelik bir içerik-amaç birliği yapmıştır. Bunu sağlamak için kitapta yer alan problemler ve örnek olaylar genellikle gerçek hayattan alınmıştır. Bu problemler sayesinde öğrenciler gerçek hayatta özel bir finans problemiyle karşılaştıklarında ona nasıl yönelecekleri ve nasıl çözebilecekleri konusunda alışkanlık kazanmış olacaklardır.

Kitap problemlerin yanında; finansal amaç, tablolar, amortismanlar, vergiler, nakit akımları ve finansal matematik, çevre, analiz ve kontrol, tahminleme, planlama, kar-maliyet-hacim ilişkileri finansal yapıyı güçlendirici önlemler, işletme sermayesi yönetimi, firmalarda uzun vadeli yatırım kararları, sermaye bütçelemesi, tahvil ve hisse senetlerinin derlemesi, risk ve getiri analizi, sermaye maliyeti ve yapısı kararları, uzun vadeli finansman alternatifleri, kısa-orta-uzun vadeli borç kaynakları, borç yönetimi konularına yer vermektedir.
 

Finansal Yönetim
Teori ve Çözümlü Problemler isimli 736 sayfadan oluşan kitap ; Prof.Dr. Osman Okka tarafından yazılmış ve NOBEL AKADEMİK YAYINCILIK yayınevinin 12.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Önemli Olanı Ölç OKR: 10 Kat Büyümek için Basit Bir Yöntem pdf oku indir başlıklı makalemizde Önemli Olanı Ölç OKR: 10 Kat Büyümek için Basit Bir Yöntem indir, Önemli Olanı Ölç OKR: 10 Kat Büyümek için Basit Bir Yöntem oku ve Önemli Olanı Ölç OKR: 10 Kat Büyümek için Basit Bir Yöntem pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


Finansal Yönetim Teori ve Çözümlü Problemler pdf oku indir indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?