• Anasayfa
  • İslam
  • Herkes İçin Siyer 1.Cilt Peygamberimiz’in (s.a.v.) Hayatı / Mekke Dönemi pdf oku indir

Herkes İçin Siyer 1.Cilt Peygamberimiz’in (s.a.v.) Hayatı / Mekke Dönemi pdf oku indir


Herkes İçin Siyer 1.Cilt Peygamberimiz’in (s.a.v.) Hayatı / Mekke Dönemi pdf oku indir

Peygamber (s.a.v.) sevdalısı ve şairi olan Hassân b. Sâbit’e (r.a.), “Muhammed’i övecek bir şiir oku!” dediklerinde, “Ben sözlerimle Muhammed’i (s.a.v.) övemem, bilakis Muhammed (s.a.v.) ile sözlerimi güzelleştirmiş olurum,” demiştir.

İşte Herkes İçin Siyer’in amacı, Efendimiz’in (s.a.v.) o bereketli ömrüne yapacağımız yolculukla güzelleşmek, onun hayatından kendi hayatımıza güzel hasletler aktarabilmektir…

Bu kitapla umuyoruz ki Allah Resûlü (s.a.v.) hayatımızın her alanına dokunacak ve hiçbir yer kalmayacak ki onun eli değmemiş, onun sesi, onun sedası işitilmemiş olsun. Çünkü biliyoruz ki yitik dünyamız ancak onunla anlam kazanabilir. Daralan ufuklarımız ancak onunla genişleyebilir. Sahâbeye hasret kalan yüreklerimiz ancak onun zamanlar ve zeminler üstü mesajlarıyla bir karşılık bulabilir. 

Bundan dolayı siyer her ne kadar bir insanın, bir beşerin hayatı olsa da, aslında bütün bir beşeriyetin hayatıdır. Çünkü kim olursa olsun, herkese söylenmiş bir söz vardır…
 
 

Herkes İçin Siyer 1.Cilt
Peygamberimiz’in (s.a.v.) Hayatı / Mekke Dönemi isimli 264 sayfadan oluşan kitap ; Muhammed Emin Yıldırım tarafından yazılmış ve PROFİL KİTAP yayınevinin 15.10.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan İslam’ın Mistik Yüzü Sufiler pdf oku indir başlıklı makalemizde İslam’ın Mistik Yüzü Sufiler indir, İslam’ın Mistik Yüzü Sufiler oku ve İslam’ın Mistik Yüzü Sufiler pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


Herkes İçin Siyer 1.Cilt Peygamberimiz’in (s.a.v.) Hayatı / Mekke Dönemi pdf oku indir indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?