Kültür Dünyamızdan Manzaralar pdf oku indir


Kültür Dünyamızdan Manzaralar pdf oku indir

Yol uzun, ömür kısa olduğuna göre, hayatı güzelleştiren sırları çözmek gerekiyor. Bunun için de kültür hazinelerinin kapılarını açmak, mücevherleri ortaya saçmak icap ediyor. Unutmayalım ki, medeniyetimizin pırlantaları, dün olduğu gibi, bugün de hem gözlerimizi hem gönüllerimizi dinlendiriyor.
Kültür tarihçisi Dursun Gürlek’in hazırladığı bu kitap Osmanlı medeniyetinden ve İstanbul kültüründen kesitler sunuyor. Evliya Çelebi’den anekdotlar, eski kitapların tozlu sayfalarında unutulmaya yüz tutan latifeler, Süleyman Nazif’ten fıkralar, hediyelik altınlar, camilerimizi süsleyen şaheser tablolar, eli öpülecek insanların özellikleri, Mehmed Âkif’in gözünü yaşartan sahneler, Şair Haşmet’ten haşmetli sözler, şifalı tozlar, Mevlevi medeniyetinden ibretler, uyuyanları uyandıracak fıkralar Kültür Dünyamızdan Manzaralar’ı oluşturuyor.
Cana can, yüreklere heyecan katacak, enikonu okunacak birçok konu sizleri bekliyor.
 

Kültür Dünyamızdan Manzaralar isimli 392 sayfadan oluşan kitap ; Dursun Gürlek tarafından yazılmış ve TİMAŞ YAYINLARI yayınevinin 10.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Osmanlılarda Kitap Ticareti (Ciltli) Sahaflar ve Kitapçılar pdf oku indir başlıklı makalemizde Osmanlılarda Kitap Ticareti (Ciltli) Sahaflar ve Kitapçılar indir, Osmanlılarda Kitap Ticareti (Ciltli) Sahaflar ve Kitapçılar oku ve Osmanlılarda Kitap Ticareti (Ciltli) Sahaflar ve Kitapçılar pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


Kültür Dünyamızdan Manzaralar pdf oku indir indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?