Pratik ve Sağlıklı Yemek Dünyası pdf oku indir


Pratik ve Sağlıklı Yemek Dünyası pdf oku indir

İçerdiği 435 tarifle, misafirlerinizi ağırlamaktan, çocuklarınızı doyurmaya kadar, mutfakta ihtiyaç duyabileceğiniz tüm bilgiler bu kitapta mevcut. Yenilenmiş ve elden geçirilmiş Yemek Dünyası, sağlıklı beslenmeyi önemseyen herkesin yararlanabilmesi için hazırlandı. Yemek pişirmek için gerekli temel bilgilerden, mutfakta işinizi kolaylaştıracak menü örneklerine; çorba tariflerinden, tatlı tariflerine, soslardan kurabiyelere kadar içerdiği tarif ve bilgilerle âdeta bir başucu kitabı.
İlk defa 1981 yılında yayımlanan Yemek Dünyası ile bir kuşak şahane yemekler yapmayı öğrendi; şimdi sıra yeni kuşaklarda!  
“Tam 32 yıl önce ilk baskısı ile tanıştığım bu kitabın yeni basımı için özel çaba sarfettim, mutluyum. Kitabı tüm sevdiklerimle paylaşmıştım, şimdi onların çocukları da yararlanabilecek.” 
Ayşen Bulut, Halk Sağlığı Uzmanı

“Hayat dediğin şey, üç-beş tarifi geçmez. Hayatın asıl zenginliği, elinde var olan malzemeden çok onları nasıl kullanabileceğini bilmektir. Lezzet her zaman içten gelir, önce parmak uçlarına yayılır, oradan yemeğe geçer. Bu kitapta olduğu gibi…”

Aşkım Akyıldız, Şair

“Yemek Dünyası kitabını tanıdıktan sonra yemek yapmak benim için en zevkli işlerden biri oldu. Ayrıca ‘Senin yemeklerin çok güzel ve lezzetli oluyor,’ diyenlere, Bunu, elimden asla düşürmediğim Yemek Dünyası sayesinde yaptığımı söylüyorum.”
Fahiman Yılmaz, Emekli Eczacı

“Yıllar önce tanıdığım Yemek Dünyası  kitabı, basit tarifleri ile işimi çok kolaylaştırdı.
Uzun bir süre şehir dışında yaşamam gerekti. Yeni emekli olan babam kitabı ona bırakmamı, arada bir şeyler pişirerek oyalanmak istediğini söyledi. Zamanla dostlarımız babamın harika yemekler yaptığını, benim bu ziyafetlerden mahrum kaldığımı anlatmaya başladılar. Babama nasıl bu kadar çeşit ve güzellikte yemek pişirdiğini sorduğumda kitaptaki tarifleri sırası ile hiç atlamadan uyguladığını ve böylece iyi bir aşçı olduğunu ifade etti.” 

Aysel Doğanay, Emekli Öğretmen
 

Pratik ve Sağlıklı Yemek Dünyası isimli 304 sayfadan oluşan kitap ; Fikret Doruk Aktoros tarafından yazılmış ve ÇİTLEMBİK YAYINLARI yayınevinin 10.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan 7-10 Yaş ve Üstü Çocuklar İçin Zeka Geliştiren Oyunlar (5 Kitap) pdf oku indir başlıklı makalemizde 7-10 Yaş ve Üstü Çocuklar İçin Zeka Geliştiren Oyunlar (5 Kitap) indir, 7-10 Yaş ve Üstü Çocuklar İçin Zeka Geliştiren Oyunlar (5 Kitap) oku ve 7-10 Yaş ve Üstü Çocuklar İçin Zeka Geliştiren Oyunlar (5 Kitap) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


Pratik ve Sağlıklı Yemek Dünyası pdf oku indir indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?