İslam’ın Mistik Yüzü Sufiler pdf oku indir


İslam’ın Mistik Yüzü Sufiler pdf oku indir

Tasavvuf…
İslâm dininin mistik yüzü, inanç ve kültürle yoğrulmuş bir düşünce ve yaşam felsefesi…
İslâm’ı farklı coğrafya ve kültürlere ulaştırmada etkili oldu. Esnek yaşama biçimi yanında sanat ve düşünceye kaynaklık etti. Pek çok sufi çıktı tarih boyunca. Peygamberden sonra en tanınan yüzünün Mevlânâ olması mesela, Tasavvuf’a dair önemli bir gösterge.…
Peki Tasavvuf nedir? Nasıl ortaya çıkmıştır ve kimdir bu yolun yolcusu Sufiler?
R.A. Nicholson, yine ilim çevrelerince kabul edildiği üzere Batı dünyasında Massignon’dan sonra bu sahada en yetkin görülen bir isim.
Bir asrı aşkın bir zamandır Batı dünyasının Tasavvuf’u ve felsefesini, bu yolun bağlıları Sufileri anlamak için kullandığı bir temel kaynak eser elinizdeki…
Nicholson, Tasavvuf’un menşeine yönelik düşüncelerini anlattığı bir girişten sonra tarikat, işrak ve vecd, mârifet, ilâhî aşk, velîler ve kerametleri, vahdet hâli bölümlerinde bu dünyanın merak edilen yönlerine pencereler açıyor.
Sufiler yetkin bir tercüme ile okuru özlü bir yolculuğa çıkarıyor…
 

İslam’ın Mistik Yüzü Sufiler isimli 144 sayfadan oluşan kitap ; Reynold A. Nicholson tarafından yazılmış ve KAPI YAYINLARI yayınevinin 09.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Mevzu Hadisler Menşe'i Tanıma Yolları Tenkidi pdf oku indir başlıklı makalemizde Mevzu Hadisler Menşe'i Tanıma Yolları Tenkidi indir, Mevzu Hadisler Menşe'i Tanıma Yolları Tenkidi oku ve Mevzu Hadisler Menşe'i Tanıma Yolları Tenkidi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


İslam’ın Mistik Yüzü Sufiler pdf oku indir indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?