• Anasayfa
  • Hukuk
  • Akıllı Sözleşmelerin Kuruluşu ve Geçerlilik Şartları pdf oku indir

Akıllı Sözleşmelerin Kuruluşu ve Geçerlilik Şartları pdf oku indir


Akıllı Sözleşmelerin Kuruluşu ve Geçerlilik Şartları pdf oku indir

Blokzincir teknolojisi ve akıllı sözleşmeler bugün sadece teknoloji meraklıları ve Bitcoin ile işlem yapan kişiler tarafından değil, farklı çevreler tarafından ekonomik, teknik, hukuki ve felsefi açılardan incelenmekte ve tartışılmaktadır. Akıllı sözleşmelerin işlem maliyetlerini ve aracılara duyulan ihtiyaçları azaltarak ve ödeme sürecini hızlandırarak uluslararası ticaretin gelişmesinde etkin bir rol oynayabileceği düşünülmektedir. Akıllı sözleşmeler hukukun birçok alanını ilgilendirmekle birlikte, akıllı sözleşmelerin sözleşme hukuku düzleminde nereye oturtulacağının tespit edilmesi ayrı bir önem arz etmektedir. Bu çalışmada akıllı sözleşmelerin bir sözleşme niteliği taşıyıp taşımadığı, özellikle hukuki işleme ilişkin borçlar hukuku kurallarının akıllı sözleşmelere nasıl uygulanması gerektiği üzerinde durulmuştur. Mevcut sözleşme hukuku kuralları, akıllı sözleşmelerden kaynaklanan hukuki sorunları çözmek için yeterli midir? Yoksa akıllı sözleşmelere özgü yeni kuralların konulması gerekecek midir?
 

Akıllı Sözleşmelerin Kuruluşu ve Geçerlilik Şartları isimli 365 sayfadan oluşan kitap ; Dr. Öğr. Üyesi Pınar Çağlayan Aksoy tarafından yazılmış ve ON İKİ LEVHA YAYINCILIK yayınevinin 09.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Hukukta Akıl Yürütme Yöntemi Olarak Kıyas (Analoji) pdf oku indir başlıklı makalemizde Hukukta Akıl Yürütme Yöntemi Olarak Kıyas (Analoji) indir, Hukukta Akıl Yürütme Yöntemi Olarak Kıyas (Analoji) oku ve Hukukta Akıl Yürütme Yöntemi Olarak Kıyas (Analoji) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


Akıllı Sözleşmelerin Kuruluşu ve Geçerlilik Şartları pdf oku indir indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?