• Anasayfa
  • Ekonomi
  • Gucci Hanedanı Cinayet, Delilik, İhtişam ve Açgözlülüğün Çarpıcı Hikayesi pdf oku indir

Gucci Hanedanı Cinayet, Delilik, İhtişam ve Açgözlülüğün Çarpıcı Hikayesi pdf oku indir


Gucci Hanedanı Cinayet, Delilik, İhtişam ve Açgözlülüğün Çarpıcı Hikayesi pdf oku indir

DÜNYACA ÜNLÜ BİR LÜKS MARKA, FİNANSAL KURUNTULAR, BİTMEK BİLMEYEN AİLE KAVGALARI, SANSASYONEL BİR CİNAYET…
 
The Economist tarafından yılın en iyi kitaplarından biri seçilen ve Riddley Scott’ın filme uyarladığı Gucci Hanedanı, bir moda devinin parıltılı, entrika dolu yükselişini, düşüşünü ve yeniden dirilişini ayrıntılı bir şekilde işlerken, Gucci ailesinin trajedilerle dolu hikâyesini de gözler önüne seriyor.
 
1993 yılında bu lüks marka Maurizio Gucci’nin kötü kararları ve savurganlık aşkıyla körüklenen bir iflasın eşiğindeydi. İki yıl sonra, efsanevi moda hanedanının vârisi Milano’da öldürüldü. 1998’de, basının “Kara Dul” adını taktığı eski eşi Patrizia Reggiani Martinelli cinayeti azmettirmekten 29 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
 
Patrizia, eski kocasını harcamaları kontrolden çıktığı için mi öldürmüştü? Bunu Maurizio, göz kamaştırıcı eski sevgilisiyle evlenmeye hazırlandığı için mi yapmıştı? Yoksa bu cinayete hiç karışmamış olma ihtimali var mıydı?
 
Gucci Hanedanı, büyük ve başarılı aile şirketlerinin bile profesyonel yönetim ve yabancı sermaye olmadan nasıl ayakta kalamayacağını ve şirketin satışının sadece mantıklı değil, aynı zamanda kaçınılmaz olabileceğini açıkça gösteren bir aile şirketi tarihi.”
Wall Street Journal
 
“Roman gibi okuyacağınız bir iş kitabı… Forden, aile dramı ve yüksek finans karışımını lezzetli ve karmaşık bir anlatıya dönüştürdü.” –The Economist “Yılın En İyi Kitabı”
 
“Maurizio Gucci’nin imparatorluğu ve cinayeti hakkındaki bu sürükleyici kitap… modanın en muhteşem ailesinin ardındaki çirkin gerçeği ortaya koyuyor.” –Glamour
 
“Dünyanın en büyük lüks eşya imparatorluklarından birini inşa eden yaratıcı kaosun ve onu neredeyse yok eden bencillik, şiddetli aile çatışması ve beceriksizliğin sürükleyici hikâyesi.” –Bloomberg
 
“Moda hiç bu kadar dramatik ve tehlikeli olmamıştı. Gucci ailesinin üç neslinin destanı Milano’da infaz tarzı bir cinayetle başlıyor ve zamanımızın en sıcak moda etiketlerinden birinin dünyasına giriyor. Bir grup açgözlü, didişen Gucci’nin, GG’yi mokasenle eşanlamlı hale getiren imparatorluğun kontrolünü nasıl kaybettiğinin hikâyesi.” –Teri Agins, The End of Fashion‘ın yazarı
 
“Cazibe, açgözlülük, stil ve çok, çok iyi deri ürünler – daha ne isteyebilirsiniz (yüzde 30 indirim dışında)?” –Michael Gross Model ve 740 Park kitaplarının yazarı
 

Gucci Hanedanı
Cinayet, Delilik, İhtişam ve Açgözlülüğün Çarpıcı Hikayesi isimli 496 sayfadan oluşan kitap ; Sarah Gay Forden tarafından yazılmış ve NOVA KİTAP yayınevinin 12.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Dünya Ekonomisini Anlamak pdf oku indir başlıklı makalemizde Dünya Ekonomisini Anlamak indir, Dünya Ekonomisini Anlamak oku ve Dünya Ekonomisini Anlamak pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


Gucci Hanedanı Cinayet, Delilik, İhtişam ve Açgözlülüğün Çarpıcı Hikayesi pdf oku indir indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?