Muhteşem Ambersonlar pdf oku indir


Muhteşem Ambersonlar pdf oku indir

Booth Tarkington, Amerikan sanayileşmesine ve toplumdaki dönüşüme getirdiği eleştiriler ve insan ilişkileri konusundaki yüksek duyarlılığı bir araya getirdiği elliye yakın kitap yayınlamış ve Pulitzer Ödülü’nü iki kez almayı başarmış üç yazardan biri olmuştur. Orson Welles tarafından senaryosu da yazılan bu kitap, iki kez de filme uyarlanmıştır. Muhteşem Ambersonlar, yazarın en çok ilgi gören ve ilk Pulitzer Ödülü’nü almasını sağlayan romanıdır. 
Güçlü ve zengin bir ailenin tek erkek çocuğu olarak oldukça şımarık ve başına buyruk yetiştirilen ve bilhassa annesi Isabelle tarafından çok şımartılan George, derin ama temkinli bir aşka tutulur. Bu sırada yaşamdaki durumu da tersine dönmeye başlar.
Ailenin zamana ayak uyduramayışı ve giderek azalan gelirlerinin yanında, bir de miras kavgasının başlaması, ailenin sonunu hazırlamaktadır. Dedesi Albay Amberson’un vefatının ardından, borçlar yüzünden tüm mal varlığı satılır ve George ile halası kelimenin tam anlamıyla sokakta kalırlar. Yaşam, artık başka bir yüzünü göstermektedir onlara. 
George Amberson Minafer’in, hem kişisel tarihinde, hem de ülkenin tarihinde meydana gelen eş zamanlı değişim ve dönüşümleri ustaca işleyen yazarın başyapıtı sayılan MUHTEŞEMAMBERSONLAR, Esra Çıldır Kırtay’ın özenli çevirisi ile LIBRARIUM MAXIMUS seçkimizde yerini alıyor.
 

Muhteşem Ambersonlar isimli 318 sayfadan oluşan kitap ; Booth Tarkington tarafından yazılmış ve KANON KİTAP yayınevinin 08.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kimse Gerçek Değil (1. Baskıya Özel İmzalı) pdf oku indir başlıklı makalemizde Kimse Gerçek Değil (1. Baskıya Özel İmzalı) indir, Kimse Gerçek Değil (1. Baskıya Özel İmzalı) oku ve Kimse Gerçek Değil (1. Baskıya Özel İmzalı) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


Muhteşem Ambersonlar pdf oku indir indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?