• Anasayfa
  • Genel
  • Finn İle Bahçedeki Dostları pdf oku indir

Finn İle Bahçedeki Dostları pdf oku indir


Finn İle Bahçedeki Dostları pdf oku indir

Meraklı Tilki Kitaplığı, gezegenimizin üzerindeki bu benzersiz yaşam için neyin önemli olduğunu, çocuklara en güzel biçimde anlatan, mükemmel bir kitap sunuyor!
Dünya küresel sistemlerinde ne yazık ki biz insanların etkisiyle, gittikçe artan bir değişim yaşanıyor. Sürekli artış gösteren çevre sorunları, iklim değişiminin yarattığı felaketler hepimizi düşündürüyor. Ekolojik yaşam ve dönüşümün ne kadar önemli olduğunu doğa bize sık sık hatırlatıyor.Yoğun nüfusun yaşadığı şehirlerimizdeki doğaya daha sıkı sarılmamız için pek çok neden var!                                             
 
Kitabın doğa danışmanı, aynı zamanda saygın bir doğa eğitmeni olan Paul Lawston şöyle diyor:
“Doğayla empati kurmayı öğrenmelerini sağlayarak çocukların doğal yaşamla ve birbirleriyle güçlü bağlar geliştirmelerine yardım edebiliriz. Böylelikle doğaya, yaban hayatına karşı sağlıklı tutumlar geliştirmeleri için onları cesaretlendirebilir, bir sonraki doğa korumacı neslin ilham perileri olabiliriz.”
Doğa dostu Finn’in hayatı şehre taşınmalarıyla alt üst olur. Tek görebildiği sıkıcı, gri binalardır. Ama büyükbabasının ona bir sürprizi vardır: bostanı! Çok geçmeden Finn, doğanın şehrin göbeğinde de bulunabileceğini fark eder ve kış uykusuna yatan kirpinin keşfiyle şaşkına döner. Büyükbabanın nazikçe yönlendirmeleriyle, Finn hem kirpi hem de aç tilkiyle nasıl ilgileneceğini öğrenir…
Çocuk kitapları yazar ve tasarımcısı Rachel Lawston ile yetenekli çocuk kitabı çizeri Lia Visirin;  hazırladıkları serinin bu ilk kitabında, çocukların doğayla güçlü bağlar kurmalarına yardımcı oluyorlar. Metin, güzel hikâyesinin yanında doğa tarihi bilgileriyle dolu. Kuşlar ve bitkilerin, sayfaları bol bol süslediği bu ilham verici hikâye, aynı zamanda kanatlı dostlarımızdan, böceklere ve memelilere kadar, yaban hayatına açılan geniş bir pencere sunuyor.  Kitabın sayfalarında ve sonunda yer alan sayısız türün çizimi, yaşadığımız şehirde her gün karşılaşabileceğimiz türleri çocukların yakından tanımasını sağlayacak.  Kitabın sonunda yer alan yönergelerle aynı zamanda harika bir “ara-bul” kitabı. Kitabın tasarımı ve zarif çizimleri ise tek kelimeyle olağanüstü!
Doğa eğitmeni Poul Lawston’ın onayından geçen bu güzel resimli kitap; ebeveynler, kütüphaneler ve okullar için aynı zamanda eşsiz bir rehber olacak nitelikte.
 
TEMALAR:  Doğaya bağlanma
Empati
Aile.
 

Finn İle Bahçedeki Dostları isimli 32 sayfadan oluşan kitap ; Rachel Lawson tarafından yazılmış ve MERAKLI TİLKİ yayınevinin 04.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır.


Finn İle Bahçedeki Dostları pdf oku indir indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?