• Anasayfa
  • Genel
  • Hikayelerle Karakter Eğitimi pdf oku indir

Hikayelerle Karakter Eğitimi pdf oku indir


Hikayelerle Karakter Eğitimi pdf oku indir

Bir fıçının içine bir karınca düşmüş. Bir insan gelmiş fıçının başına, karıncayı görmüş. “Ne işin var senin burada?” demiş ve karıncayı ezmiş, yok etmiş.
 
Bir fıçının içine bir karınca düşmüş. Bir insan gelmiş fıçının başına, karıncayı görmüş. “Kimseye zararın yok sevimli hayvan, haydi fıçıda yaşamaya devam et,” demiş.
 
Bir fıçının içine bir karınca düşmüş. Bir insan gelmiş fıçının başına, karıncayı görmüş. Bir kaşık şeker serpmiş fıçının içine…
 
Bu üç insan kimdir?
 
Birincisinin adı: Bencil
İkincisinin adı: Hoşgörülü
Üçüncüsü mü? O sevgi dolu işte…
 
Çocukluğumda okuduğum ya da dinlediğim yukarıdaki gibi hikâye ve masallar, üzerimde öyle bir etki bırakırdı ki onları tekrar tekrar okur, eğer birinden dinlemişsem yeniden anlatmasını isterdim. Bu hikâye ve masallar beni öylesine etkilerdi ki günlerce aklımdan çıkmadığı olurdu.
 
İşte bu çalışma, böyle bir etkilenme ve aktarma istediğinden doğdu. Çocukluğumdan bu yana hiç yılmadan ve büyük bir merak duygusuyla okuduğum hikâye ve masalları bu defa çocuklar için derledim. Umarım her şeyden ve herkesten çok değer verdiğimiz, üzerlerine titrediğimiz çocuklarımız için faydalı bir çalışma olur.
 

Hikayelerle Karakter Eğitimi isimli 560 sayfadan oluşan kitap ; Vedat Özcan tarafından yazılmış ve ZARİF ÇOCUK yayınevinin 04.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır.


Hikayelerle Karakter Eğitimi pdf oku indir indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?